Please enter an Access Token

Pamiątki komunijne – dodatek na przyjęcie komunijne, którego nie może zabraknąć

Obecne przyjęcia komunijne mają zachwycającą oprawę, o którą rodzice dbają w najmniejszym szczególe. Przygotowując się do tego dnia chcą, aby był on wyjątkowy – nie tylko ze względu na duchowe przeżycia, ale również wspomnienia, które pozostaną wraz z gośćmi. Tutaj istotną rolę odgrywają pamiątki z komunii. Jakie pamiątki mamy do wyboru organizując przyjęcie komunijne?

Jakie pamiątki z okazji Pierwszej Komunii Świętej dla dziecka?

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowa okazja w życiu każdej wierzącej osoby. Od tego momentu zaczyna się pogłębianie wiary i świadome korzystanie z nauk Kościoła. Pamiątki z Komunii Świętej powinny wspierać młodą osobę w dbaniu o swoją religijność oraz przywoływać wspomnienia związane z tym wielkim wydarzeniem.

Dlatego zazwyczaj z okazji Pierwszej Komunii Świętej najbliższe osoby decydują się sprezentować dziecku pamiątki, które bezpośrednio odwołują się do tej chwili. Tradycyjnymi prezentami z okazji Komunii Świętej są zatem dewocjonalia, ze szczególnym uwzględnieniem łańcuszków z krzyżykami, bransoletek czy kolczyków. Ważne, by były one wysokiej jakości, z metali szlachetnych – zazwyczaj srebra lub złota.

W drugiej kolejności popularnym prezentem są różańce umieszczone w personalizowanych pudełeczkach z imieniem dziecka i datą przystąpienia do komunii. Rodzice chrzestni i dziadkowie często sięgają po Biblię – na przykład umieszczoną w drewnianym pudełku, ze specjalną dedykacją.

Księga Komunii Świętej to także wyjątkowy prezent – mogą się w niej znaleźć modlitwy, porady dotyczące wiary i osobiste życzenia od osób, które zdecydowały się podarować taki prezent.

Przygotowujesz przyjęcie komunijne i chcesz, aby było wyjątkowe? Z naszymi propozycjami gwarantujemy, że takie będzie!

Pamiątki nie tylko dla dziecka – podziękowania dla gości uczestniczących w przyjęciu

Od kilku lat coraz częściej pamiątki z okazji Komunii Świętej nie tylko otrzymuje dziecko, ale również osoby towarzyszące mu w tym wyjątkowym dniu. Wachlarz pamiątek dla gości jest bardzo szeroki.

Znajdziemy tutaj zarówno pudełeczka z personalizowanym napisem, w których można umieścić ciasteczka lub inne smakołyki, jak również eleganckie kubki z wyjątkowymi napisami czy nawet magnesy na lodówkę.

Nierzadko wybieranym prezentem są również świeczniki na popularne tealighty z napisem upamiętniającym komunię danego dziecka lub breloczki. 

Niezależnie od tego, na jaki prezent się zdecydujemy, warto stawiać na najwyższej jakości rozwiązania, które będą nie tylko estetyczne, ale również trwałe. Najlepiej jest wybierać polskie firmy, które wytwarzają pamiątki komunijne na zamówienie i na miejscu – w ten sposób uzyskujemy gwarancję, że kupujemy produkt, który zachwyci obdarowywanych, a nie tanią „chińszczyznę”. 

Zestawy prezentowe dla rodziców chrzestnych

Bez wątpienia jednymi z najważniejszych gości na przyjęciu komunijnym, są oczywiście rodzice chrzestni. To im należą się specjalne podziękowania. Chcąc w wyjątkowy sposób upamiętnić ten czas, można sięgnąć po gotowe zestawy pamiątkowe dla matki i ojca chrzestnego. Zawierać one mogą różne przysmaki, jak dżemy, konfitury czy herbaty, ale także kubki, a nawet notesy.

Dla tych, którzy wolą prezent przygotować samodzielnie, dobrym rozwiązaniem okażą się drewniane pudełka z indywidualnym grawerem, w których można umieścić wykonane rękodzieło. 

Podziękowania dla chrzestnych to ważny element każdej uroczystości komunijnej – zadbajmy o to, aby prezenty wręczane rodzicom chrzestnym były naprawdę wyjątkowe. 

Albumy na zdjęcia komunijne

Jedną z najbardziej wzruszających pamiątek z komunii świętej są oczywiście fotografie. Dla wszystkich bliskich osób można wybrać najpiękniejsze zdjęcia i umieścić je w estetycznym albumie z personalizowanym grawerem. Tego typu albumy mogą mieć drewniane okładki, co nadaje im niepowtarzalnego charakteru. 

Jeśli wolimy klasyczne rozwiązania, możemy sięgnąć po albumy, które posiadają grubsze kartki i bibułki do oddzielenia stron z poszczególnymi fotografiami. Nie zapomnijmy o dedykacji lub kartce z podziękowaniami!

Podsumowując, wybierając pamiątki na komunię, mamy naprawdę szeroki wybór. Dobrze jest stawiać na polskich producentów, którzy oferowane przez siebie produkty wytwarzają na miejscu z wysokiej jakości materiałów. Personalizowane pamiątki w dniu dzisiejszym mogą być czymś znacznie więcej niż odręcznie napisaną kartką – przygotowując przyjęcie komunijne, powinniśmy zadbać o każdy szczegół. 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Wydma Czołpińska w Słowińskim Parku Narodowym
Pamiątki komunijne – dodatek na przyjęcie komunijne, którego nie może zabraknąć