Please enter an Access Token

Czy warto postawić na łóżeczka turystyczne?

Komfort i bezpieczeństwo malucha są priorytetem dla każdego rodzica. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia domu, który odpowiada za wypoczynek dziecka, jest łóżeczko. Coraz więcej osób odchodzi od tradycyjnych jego wersji na rzecz łóżeczek turystycznych. Czym charakteryzują się tego typu modele i dlaczego warto rozważyć ich zakup? Tego dowiecie się z poniższego artykułu!

Łóżeczko turystyczne, czyli jakie?

Łóżeczka turystyczne cieszą się coraz większą popularnością wśród rodziców. W przeciwieństwie do tradycyjnych modeli mają one charakter przenośny. Ich konstrukcja pozwala na łatwe rozłożenie oraz złożenie, co umożliwia przenoszenie łóżeczka w różne miejsca. Z tego powodu doskonale sprawdzą się one podczas podróży i wizyty u rodziny, ale także podczas codziennego funkcjonowania. Ze względu na dużą praktyczność takiego rozwiązania, jest ono coraz powszechniejsze.

Specyficzną odmianą są dwupoziomowe łóżeczka turystyczne. Jak można się domyślić, są one wyposażone w dwa piętra, które pełnią odmienne funkcje. Górna platforma jest przeznaczona dla noworodków oraz niemowląt, które nie potrafią jeszcze siadać. Jako że materac znajduje się wyżej, rodzice mogą swobodnie wyjmować i wkładać dziecko. Niższy poziom został stworzony z myślą o maluchach, które już siadają i raczkują. Mogę one swobodnie poruszać się po materacu bez obaw o wypadnięcie.

Dlaczego warto zdecydować się na dwupoziomowe łóżeczka turystyczne?

Łóżeczka turystyczne posiadają mnóstwo zalet. Większość osób motywuje ich zakup możliwością łatwego transportu. Takie łóżeczka można bardzo łatwo złożyć i rozłożyć. Są one stworzone z lekkiego stelażu, a także posiadają w zestawie torbę do transportu, dzięki czemu są znakomitym rozwiązaniem dla rodziców, którzy często podróżują wraz z maluchem. Możliwość spania we własnym łóżeczku, niezależnie od miejsca to dla dziecka ogromny komfort psychiczny.

Dwupoziomowe łóżeczka turystyczne odznaczają się również wysokim stopniem bezpieczeństwa. Posiadają one wszystkie atesty, które są konieczne, aby taki produkt został dopuszczony do sprzedaży. Nie mają one ostrych krawędzi, a użyte materiały są w pełni bezpieczne dla zdrowia naszych pociech. Takie modele mają również specjalną siateczkę, która zapewnia cyrkulację powietrza wewnątrz, a także pozwala rodzicowi na doglądanie malucha.

Cechą charakterystyczną łóżeczek turystycznych jest możliwość łatwego przenoszenia ich z miejsca na miejsce. Z tego powodu doskonale nadają się one do zabrania ze sobą podczas podróży lub po prostu noclegu poza domem. Wśród dostępnych na rynku modeli szczególną uwagę przyciągają wersje dwupoziomowe. Są one jeszcze bardziej uniwersalne, ponieważ producenci dostosowali je do potrzeb maluchów raczkujących oraz nieraczkujących. Sprawia to, że dwupoziomowe łóżka turystyczne to znakomity wybór dla każdego świeżo upieczonego rodzica.

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Harcerska Wyprawa Pamięci na Monte Cassino 2024
Czy warto postawić na łóżeczka turystyczne?