Please enter an Access Token

Wenecja w jeden dzień, czyli co udało nam się zobaczyć w 8 godzin

Posted on

Podczas naszej Harcerskiej Wyprawy Pamięci na Monte Cassino odwiedziliśmy Wenecję. Zatrzymaliśmy się tu tylko na 8 godzin, ale przez ten czas udało nam się zobaczyć naprawdę dużo. Mieliśmy czas na odwiedzenie najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta, spróbowanie lokalnych przysmaków i odpoczynek w niezapomnianych miejscach! Zapraszam Was na krótki spacer po Wenecji!

Nasz autokar zatrzymał się na parkingu w Tronchetto, skąd tramwajem wodnym vaporetto dopłynęliśmy do historycznego centrum Wenecji. Rejs vaporetto trwa około 40 minut i standardowo kosztuje 9,50 euro za 75 minut. Ponieważ podróżowaliśmy dużą grupą, za bilet zapłaciliśmy troszkę mniej, bo 8 euro/os. Podczas rejsu mogliśmy podziwiać historyczną część Wenecji od strony wody i już samą tą podróżą byliśmy zachwyceni!

PinitWenecja w jeden dzień
PinitWenecja w jeden dzień
Pinit

Z vaporetto wysiedliśmy przy terminalu portowym S.Marco-San Zaccaria „B”, skąd całą grupą przeszliśmy na Plac Św.Marka. Tu zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie i rozstaliśmy się na kilka godzin, podczas których już w mniejszych grupach odkrywaliśmy najpopularniejsze zakątki Wenecji.

Wenecja w jeden dzień, czyli co udało nam się zobaczyć podczas kilkugodzinnej wizyty w mieście?

Plac Świętego Marka (Piazza San Marco) to miejsce, którego nie można ominąć podczas wizyty w Wenecji. To jedno z najbardziej charakterystycznych i wyjątkowych miejsc nie tylko we Włoszech, ale i w całej Europie. Jest to centralny plac miasta na wodzie, pełen historii i kultury, który od setek lat jest sercem życia społecznego i religijnego Wenecji. Piazza San Marco ozdobiony jest wieloma rzeźbami, fontannami, kolumnami i mozaikami, które zachwycają turystów z całego świata, a otaczają go zabytkowe budynki, w tym m.in.. Bazylika Św. Marka, Pałac Dożów, Wieża Zegarowa Torre dell’ Orologio oraz renesansowe kamienice.

Bazylika św. Marka (Basilica di San Marco) jest jedną z najważniejszych budowli sakralnych we Włoszech, którą charakteryzują widoczne z daleka kopuły. Została zbudowana w IX wieku, początkowo jako kaplica Pałacu Dożów, a później rozbudowana i przekształcona w bazylikę. Jest jednym z najbardziej imponujących przykładów bizantyjskiej architektury we Włoszech. Na zewnątrz ozdobiona jest licznymi mozaikami, które przedstawiają sceny z życia świętego Marka, patrona Wenecji.

PinitWenecja w jeden dzień
Reprezentacja ZHP Chorągwi Kieleckiej podczas Harcerskiej Wyprawy Pamięci na Monte Cassino 2024
PinitWenecja w jeden dzień
A to reprezentacja naszej drużyny podczas Harcerskiej Wyprawy Pamięci na Monte Cassino 2024 przy Bazylice Św. Marka
Pinit
Pinit

Most Westchnień (Ponte di Sospiri) to słynny wenecki most łączący Pałac Dożów z budynkiem dawnego więzienia. Według dawnych opowieści był to ostatni widok, jaki więźniowie mogli zobaczyć przed zabraniem do celi. Podobno przekraczając most, wzdychali na widok pięknego widoku na miasto wiedząc, że nigdy więcej go nie zobaczą.

Pinit
Pinit

Most Rialto (Ponte di Rialto) to piękny wenecki most, który można zobaczyć na większości pocztówek. Przecina on Canal Grande, stanowi ważne ogniwo łączące dwie części miasta – San Marco i San Polo i jest popularną atrakcją turystyczną znaną z wyjątkowej architektury i wspaniałych widoków na miasto. To właśnie tutaj można także znaleźć liczne sklepiki, kramy z pamiątkami i stoiska z lokalnymi specjałami.

Pinit
Pinit
Pinit

Bardzo blisko Mostu Rialto znajduje się lokalny targ Mercato di Rialto z owocami, warzywami, owocami morza, który też warto zobaczyć.

Pinit
Pinit

Wąskie uliczki, urokliwe mosty i kanały z gondolami – jest ich tak dużo w Wenecji i nie ma możliwości odwiedzenia wszystkich w jeden dzień. Ale polecam Wam choć na chwilkę zgubić się w tym cudnym mieście i wtedy możecie trafić na prawdziwe weneckie perełki. Nam się udało zupełnie przypadkiem zobaczyć kilka naprawdę niezwykłych miejsc…

PinitWenecja w jeden dzień
Pinit
Pinit
Pinit
Pinit

Podczas wizyty w Wenecji nie mogliśmy nie spróbować tamtejszej pizzy! Trafiliśmy do pysznej włoskiej restauracji ROSSOPOMODORO, w której zjedliśmy najlepszą pizzę i spróbowaliśmy doskonałego makaronu z pomidorami! Ogromnie polecam to miejsce. My znaleźliśmy je na Tripadvisor i okazało się, że był to naprawdę świetny wybór.

Pinit

Wenecja to miejsce, które kojarzy się z romantycznymi kanałami, pięknymi zabytkami i pysznymi lodami. Będąc tu koniecznie spróbujcie lodów Suso. Nie mają sobie równych!

PinitWenecja w jeden dzień
Pinit

Jeden dzień w Wenecji to troszkę za mało, żeby odkryć najsłynniejsze miasteczko na wodzie, ale jak sami widzicie, nawet w kilka godzin można zobaczyć naprawdę dużo. My nie tylko odwiedziliśmy najsłynniejsze atrakcje Wenecji, ale też poczuliśmy jej klimat, znaleźliśmy chwilę na odpoczynek, zjedliśmy lody, piliśmy kawę, próbowaliśmy pizzy i makaronów. Spędziliśmy w Wenecji cudny włoski dzień!

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Czy warto postawić na łóżeczka turystyczne?
Wenecja w jeden dzień, czyli co udało nam się zobaczyć w 8 godzin