Please enter an Access Token

11 pomysłów na prace plastyczne z Polską w roli głównej

 

Przed nami bardzo ważne święta państwowe i pomimo tego, że w tym roku nie będziemy ich obchodzić tak uroczyście, jak dotychczas, to nie możemy o nich zapomnieć. Oczywiście nie weźmiemy udziału w pochodzie pierwszomajowym, nie będziemy wspólnie z mieszkańcami naszego miasta obchodzić Święta Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, ani Dnia Flagi Narodowej, który wypada 2 maja. Będziemy za to świętować we własnym domu, po swojemu, po polsku. Na balkonie powiesimy własnoręcznie wykonaną Flagę Polski, w kuchni wspólnie stworzymy tradycyjny polski obiad, obejrzymy polski film i porozmawiamy z Julciem o naszym kraju, o tradycjach i o wydarzeniach majowych, które na stałe wpisały się w historię Polski.

Zachęcam Was do wykonania wspólnie z dziećmi „majowych” prac plastycznych, które nie tylko umilą czas spędzony w domu, ale też staną się inspiracją i zachętą do rozmowy o Polsce, o naszej fladze narodowej, o trzecim maja. My już kilka takich prac mamy za sobą, a to dlatego, że chcemy być przygotowani na te ważne dla nas wydarzenia. Zrobiliśmy m.in. swoją flagę, która zawiśnie w oknie i na balkonie, zrobiliśmy kotyliony, które przypniemy do ubrań, mamy „polską” girlandę i zakładkę do książek, która z uśmiechem przypomina nam, kim jesteśmy. Zobaczcie co zrobiliśmy w ciągu ostatnich dni i co jeszcze przed nami!

11 pomysłów na prace plastyczne z Polską w roli głównej

1. Kotylion z papierowych serduszek, który można przypiąć do ubrania, na lodówkę, tablicę magnetyczną czy do zeszytu. Do wykonania kotyliona potrzebny jest tylko papier kolorowy, klej i nożyczki. Pod zdjęciem jest też filmik z dokładną instrukcją wykonania dekoracji.

Pinitprace plastyczne z Polską

2. Praca plastyczna, mozaika „Polskie Drzewo”. Do jej wykonania potrzebne są tylko papiery kolorowe, klej i nożyczki. Dzieci mogą tworzyć takie mozaikowe drzewa, postacie, budynki, krajobrazy. Ogranicza je tylko wyobraźnia!

Pinitprace plastyczne z Polską

3. Uśmiechnięta zakładka do książek to praktyczna inspiracja. Jej wykonanie zajmie dziecku nie więcej, jak 20-30 minut, a posłuży znacznie dłużej! Jak Wam się podoba ta stworzona przez Julka?!

Pinit prace plastyczne z Polską

4. Wyklejanka narodowa. Ta praca zajęła Julkowi najwięcej czasu, a to dlatego, że każdy element wyklejanki musiał wcześniej odciąć z bibuły, zgnieść, zwinąć w kulkę i dopiero przykleić na kontur mapy. Myślę, że jest to jedna z fajniejszych prac plastycznych dla malucha, a to dlatego, że nie tylko pozwala ćwiczyć rączki, motorykę małą, ułatwia zapamiętanie kształtu Polski, barw flagi narodowej, ale też pozwala ćwiczyć cierpliwość.

Pinitprace plastyczne z Polską

5. Serduszkową girlandę majową można zawiesić na ścianie, na lampie, na zasłonie czy na lodówce. Do jej wykonania potrzebny jest biały i czerwony papier kolorowy, 3 kawałki sznurka, nożyczki, klej.

Pinit

I jeszcze kilka pomysłów z sieci:

6. Narodowy kotylion z bibuły

7. Czerwony wiatraczek

9. Girlanda z papieru

10. Biało-czerwone kwiaty papierowe

11. Majowe pompony

Zachęcam Was do odwiedzenia również tego wpisu:

Dzień Ziemi – 12 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci

 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 Komentarz
  • Agnieszka
    11 maja, 2020

    My dziś na tarasie wyklejaliśmy flagi Polski 🙂

Poprzedni
Dzień Ziemi – 12 pomysłów na prace plastyczne dla dzieci!
11 pomysłów na prace plastyczne z Polską w roli głównej