Please enter an Access Token

Spektakle teatralne online – 15 propozycji dla najmłodszych widzów!

 

Pomimo tego, że już możemy wychodzić na spacery do lasu, to nadal bardzo dużo czasu spędzamy z dziećmi w domu. Zabawę klockami, grę w planszówki, malowanie farbami, a nawet nagrywanie filmików na TikToku opanowaliśmy już do perfekcji. Czasem wybieramy się na wirtualną wycieczkę po ZOO albo muzeum, a ostatnio oglądamy również spektakle teatralne online, przygotowane specjalnie dla najmłodszych i te ogromnie Wam polecamy!

Spektakle teatralne online – 15 propozycji dla najmłodszych widzów!

Do 25 maja możecie wspólnie z dziećmi obejrzeć absolutnie wyjątkowe widowisko: „Pippi Langstrump w Operze Helsingskiej” (KLIK). Nie tylko dzieci uwielbiają piegowatą, zabawną i szaloną dziewczynkę. Pippi skradła miliony serc na całym świecie, a  po tym widowisku z pewnością przybędzie jej fanów! Będzie dużo tańca, dużo muzyki i dużo zabawy!

Pierwszy spektakl teatralny online, który my oglądaliśmy to „Calineczka” (KLIK), udostępniony przez TV Łańcut. Jest to retransmisja widowiska bajkowego wystawiona w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie, która zachwyci nie tylko najmłodszych widzów. Spektakl trwa 30 minut. Po tym przedstawieniu, obejrzeliśmy jeszcze jeden spektakl udostępniony przez TV Łańcut, pt. „Sierotka Marysia w Krainie Baśni” (KLIK)  i również nas nie zawiódł!

Teatr Lalki i Aktora w Łomży w swoim archiwum posiada kilka spektakli dla najmłodszych, a wśród nich:  „Sklep z zabawkami” (KLIK), opowiadający o małej dziewczynce, która podczas snu przenosi się do tajemniczego ogrodu, zapominając o swoim domu i kochającej ją mamie. Jest to piękny i pouczający spektakl wyreżyserowany przez Jarosława Antoniuka. Spektakl trwa około 50 minut.

Druga propozycja Teatru w Łomży dla młodych widzów to spektakl „Ubogi książę”  (KLIK) w reżyserii Stanisława Ochmańskiego. Jest to opowieść powstała na motywach baśni Hansa Christiana Andersena „Świniopas” i opowiada ona o dzieciństwie pozbawionym kłamstw i udawania. To spektakl, w którym najważniejszą rolę odgrywają dwie wartości – dobro i zło. Spektakl trwa około 50 minut.

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie udostępnia zarówno młodym widzom, jak ich opiekunom familijny spektaklGdzie jest babcia?”. Głównym bohaterem opowieści jest Krzyś, któremu trudno pogodzić się z odejściem Babci. Chłopiec wyrusza w pełną przygód podróż, podczas której spotyka magiczne postacie, mityczne stworzenia i dzieci, które nigdy nie chcą dorosnąć. Spektakl dedykowany jest dzieciom od 7 roku życia i trwa 85 minut.

Krakowska Akademia Musicalu zaprasza na spektakl pod tytułem „Lew-Król Sawanny”. Jest to opowieść oparta na znanych nam wszystkim piosenkach Disneya z bajki „Król Lew”. W widowisku bierze udział ponad 90 młodych wykonawców, którzy zachwycają nie tylko głosem, ale też układem choreograficznym autorstwa Natalii Soboń. Czas trwania spektaklu: 75 minut.

Teatr Władca Lalek oferuje widzom „klasykę” – żartobliwy, zaskakujący, pełen radosnych piosenek spektakl „Czerwony Kapturek”. Bohaterami opowieści są jak w bajce Brzechwy: Czerwony Kapturek, Babcia, zły wilk i gajowy. Warto zwrócić tu uwagę nie tylko za świetną i żartobliwą grę aktorską, ale też zaskakującą i wyjątkowo funkcjonalną scenografię. Spektakl trwa około 20 minut.

Na kanale Jutubik znajdziecie Teatrzyk Kukiełkowy pt. „Baśń o Smoku Wawelskim” (KLIK). To baśń, która zainteresuje nawet najmłodszych widzów. Przedszkolaki będą zachwycone legendą o krakowskim Smoku! Cały spektakl trwa niespełna 30 minut.

Warto pokazać dzieciom również „Dziadka do Orzechów” (KLIK) w wersji Kieleckiego Teatru Tańca. Ten spektakl różni się od wcześniej wspomnianych, przede wszystkim dlatego, że dominuje tu taniec! Nie jest to klasyczne przedstawienie teatralne, a fantastyczny musical trwający prawie 90 minut!

Również Telewizja Polska zaprasza na bezpłatne spektakle teatralne w ramach projektu iTeatr dla Szkół. Klikając w nazwy poniższych tytułów, zostaniecie przekierowani na stronę z konkretnym spektaklem. A w ofercie iTeatru znajdziecie przedstawienia takie, jak: Bajki Robotów, Zostań PrzyjacielemBaśń o trzech konikach, Pchła Szachrajka, czy Krawiec Niteczka. 

Zachęcam Was do odwiedzenia również tego wpisu:

Wirtualna wycieczka rodzinna, czyli 11 miejsc, które zwiedzicie online!

 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
„Wichrowe Wzgórze”, czyli góralskie domki w Krynicy-Zdrój
Spektakle teatralne online – 15 propozycji dla najmłodszych widzów!