Please enter an Access Token

Jak przygotować dziecko na pójście do szkoły?

Wrzesień za pasem, więc pora pomyśleć o powrocie do szkoły. Początek roku szkolnego to powrót do obowiązków i mnóstwo spraw do załatwienia przed pierwszym dzwonkiem. Podpowiadamy, jak dobrze przygotować się na rozpoczęcie roku szkolnego, aby wrzesień nie kojarzył się ze stresem i brakiem czasu.

Wyprawka na piątkę z plusem

Zakupy warto zaplanować jeszcze w wakacje, dzięki temu spokojnie zgromadzicie wszystko, co niezbędne dla ucznia. Wyprawka szkolna to nie tylko plecak i jego zawartość, to również ubrania i obuwie niezbędne dla ucznia. Pamiętaj o stroju galowym, który jest określony w statucie szkoły, oraz zestawie sportowym na zajęcia wychowania fizycznego.

Uczniowie szkół podstawowych, szczególnie klas 1-3, potrzebują większej wyprawki. Musi ona zawierać przybory plastyczne, które będą potrzebne nie tylko na zajęciach artystycznych. Na ogół szkoły na swoich stronach internetowych podają dokładną listę przyborów, które powinny znaleźć się w wyprawce. Warto tam zajrzeć w wakacje, bo informacje publikowane są odpowiednio wcześniej.

W przypadku uczniów szkół średnich to do rodziców należy zakup podręczników. Nowy komplet książek dla licealisty to wydatek w wysokości ok. 1000 zł. Dlatego warto szukać ofert sprzedaży podręczników używanych. Młodzież sama wystawia je na serwisach aukcyjnych lub grupach szkolnych w mediach społecznościowych. Warto pod koniec wakacji sprawdzić stronę szkoły na Facebooku – zwykle tam odbywa się kiermasz podręczników.

Pamiętaj o formalnościach

Przed rozpoczęciem roku szkolnego rodzice mają masę spraw do załatwienia. W czasie wakacji odpoczywamy nieco od zajęć dodatkowych i napiętego harmonogramu. Aby wrócić do tego rytmu bez stresu, warto przemyśleć, na jakie zajęcia dodatkowe zapisać ucznia i sprawdzić, czy ich terminy nie kolidują z planem lekcji w szkole. W erze dzienników elektronicznych plan lekcji na nowy rok szkolny często jest dostępny już w sierpniu.

Pamiętaj również o ubezpieczeniu dla ucznia. Dzieci w wieku szkolnym powinny mieć      ubezpiecze     nie            następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie NNW Dziecko możesz kupić w Pakiecie LINK4 Mama. Działa ono na całym świecie przez 24h na dobę. Twoja pociecha będzie objęta ochroną nie tylko w szkole, ale również poza nią – np. w czasie zajęć pozalekcyjnych czy podczas wakacji. Wypłacimy świadczenie, gdy dojdzie do      nieszczęśliwego wypadku skutkującego uszczerbkiem na zdrowiu. A jeśli zdecydujesz się wykupić dodatkowo Assistance Zdrowie, zapewnimy dziecku 10 telekonsultacji z psychologiem i pokryjemy ich koszt.

Rodzice dzieci, które uczęszczają do szkół sportowych, muszą dodatkowo pamiętać o corocznych badaniach w poradni medycyny sportowej. Bez tego dokumentu mały sportowiec nie będzie mógł brać udziału w treningach. Warto wspomnieć, że również kluby sportowe wymagają takich zaświadczeń.

Grunt to dobre nastawienie

Powrót do szkoły nie musi być stresujący – zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Zadbaj o to, by dziecko wróciło do szkoły z dobrym nastawieniem. Podkreślaj zalety przebywania w gronie rówieśniczym i możliwości zdobywania nowej wiedzy.

Wakacje to czas, kiedy rodzina odpoczywa i ma znacznie mniej obowiązków. Żyjemy nieco wolniejszym trybem, a dzieci nie muszą wstawać wcześnie. Aby powrót do rutyny nie był powodem do stresu, warto pod koniec wakacji zmieniać rytm dnia na podobny do szkolnego. Regularne posiłki i pory chodzenia spać pomogą dziecku gładko wejść w rytm szkolny.

Interesuje Cię Pakiet LINK4 Mama? Skorzystaj z prostego Kalkulatora na naszej stronie: https://www.link4mama.pl/, by obliczyć składkę. Możesz też porozmawiać z konsultantem, dzwoniąc pod numer 604 14 14 14.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach sprawdź w OWU Link4Mama i OWU Dziecko dostępnych na https://dokumenty.link4.pl/.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Poznaj 3 powody, dla których warto zainwestować w kitchen helper Extra Safe!
Jak przygotować dziecko na pójście do szkoły?