Please enter an Access Token

Gry Flexiq, czyli szybkie i zabawne rozgrywki od Toyki

Podczas ostatniej edycji konkursu Zabawka Roku znaleźliśmy kilka „perełek”, do których wielokrotnie wracaliśmy. Jedną z nich były gry Flexiq, a dokładnie strategiczna gra Orbito, którą prezentowała przedstawicielka sklepu Toyki.

W sklepie Toyki znajdziecie całą serię gier Flexiq, wśród których znajdują się gry strategiczne, gry karciane, gry, w których wykorzystuje się kości. Wszystkie z nich są niezwykle kolorowe i zapewniają fantastyczną zabawę i młodszym i starszym członkom rodziny. To bez wątpienia świetny pomysł na prezent mikołajkowy lub upominek pod choinkę!

Pinit

Gry Flexiq od Toyki

Orbito – gra strategiczna to gra, która ćwiczy nie tylko spostrzegawczość czy taktyczną wnikliwość, ale też koncentrację i cierpliwość. Podczas szybkiej rozgrywki mamy za zadanie ułożyć na planszy cztery kulki w wybranym kolorze (białym lub czarnym) w rzędzie poziomym, pionowym lub na skos. Wydaje się proste, prawda? Utrudnienie jednak stanowi ruchoma plansza. Gracz po wykonaniu swojego ruchu, musi wcisnąć przycisk Orbito i wtedy wszystkie kulki zmieniają swoje położenie na planszy o jedną pozycję. Podczas gry trzeba przewidywać nie tylko kolejny ruch drugiego gracza, ale też zmianę, jaka nastąpi po wciśnięciu przycisku. Tograa, którą pokochacie od pierwszej rozgrywki, a my jesteśmy tego najlepszym przykładem!

Pinitgry flexiq
Pinitgry flexiq
Pinitgry flexiq

Takamachi – gra w kości to kompaktowa gra w kości, która doskonale umili Wam czas w trakcie podróży, na wycieczce, ale też w domu. My sami testowaliśmy ją w podróży pociągiem do Wrocławia i dzięki zabawie droga minęła nam znacznie przyjemniej.

W niewielkim metalowym pudełku znajduje się 12 kolorowych kości, klepsydra odmierzająca czas i instrukcja z zasadami gry – wszystko to zmieści się w małym plecaku, a nawet torebce. Podczas szybkiej rozgrywki uczestnicy zabawy mają za zadanie odnaleźć w rozrzuconych kościach najczęściej występujący kolor lub kształt. Po wywołaniu odpowiedzi i odwróceniu klepsydry, pozostali gracze szukają najbardziej widocznych kształów lub kolorów. Osoba, która wygra rundę, może wyjąć z gry jedną ze swoich kości. Gracz, który jako pierwszy pozbędzie się swoich kości, zwycięża.

Pinit
Pinit

Trixo – gra strategiczna to jeszcze jedna z gier „w naszym stylu”. Lubimy szybkie rozgrywki (ta zajmuje około 10-15 minut),lubimy gry zmuzajace do myślenia strategicznego, ale też nieszablonowego, poza schematem. Zasady gry są banalnie proste. Zadaniem graczy jest ułożenie ciągu trzech identycznych symboli i to już nie jet takie łatwe, za to niesamowicie wciągające!

Pinit
Pinit

Gra karciana – Hands Up! to jeszcze jedna gra kompaktowa, którą można zabrać dosłownie wszędzie. To karcianka z misją, w której staramy się uchronić cenne diamenty, na które czyhają złodzieje. Misją strażnika muzeum, czyli gracza jest ujawnienie prób kradzieży i złapanie złodziei na gorącym uczynku. Rozgrywkę wygrywa osoba, która zdobędzie najwiecej kart.

Pinit
Pinit
Pinit

Monster Mash – gra karciana to gra, w której wszyscy zamieniamy się w Strażników Królestwa i rywalizujemy między sobą. Naszym zadaniem jest pozbycie się wszystkich kart potworów z talii. Rozgrywkę wygrywa Strażnik, który pierwszy pozbędzie się wszystkich kart.

Pinit
Pinit
Pinit

Make a Mooove! – gra w karty i kości spodoba się wszystkim członkom rodziny, a wykonanie odgłosów typu: Muuu, Miau, Chau wywoła uśmiech na niejednej twarzy. Na czym polega zabawa? Gracze mają za zadanie pomóc zwierzętom uporządkować stos owoców – truskawek, gruszek, bananów, śliwek, pomarańczy czy ananasów. Podczas rozgrywki rzucamy kośćmi i odwracamy kartę. Kiedy znajdziemy owoc występujący w takiej samej liczbie jak wyrzucona liczba kości, wykrzykujemy jego nazwę lub wydajemy odgłos zwierzęcia widocznego na kości ze zwierzętami. To szybka, zabawna i wciągająca gra dla dzieci i dorosłych.

Pinit
Pinit
Pinit

Pattern Party! – gra karciana polega na odtwarzaniu konkretnych wzorów przy pomocy zagrywanych odpowiednio kart z figurami. Aby wygrać rozgrywkę, należy odpowiednio dopasować karty do gry do odsłoniętego wzoru na karcie wzoru. Co ważne, aby prawidłowo dopasować karty,sąsiadujące ze sobą obrazy muszą mieć identyczny kształt lub kolor albo jedno i drugie. Teoretycznie bardzo łatwe, ale wymaga sprawności, zwinności i choć odrobiny wiedzy przestrzennej.

Pinit
Pinit
Pinit

Switch It – gra karciana jest szalenie ekscytującą i zabawną grą obserwacyjną dla wszystkich członków rodziny. Zadaniem gracza jest przeszukanie zabałaganionego pokoju i odnalezienie w nim najczęściej występującego przedmiotu lub koloru. Przedmiotów szukamy nocą, a kolorów w dzień. Utrudnieniem są karty specjalne, które zamieniają wszystko. Aby wygrać grę, trzeba zdobyć, jak najwięcej kart.

Pinit
Pinit
Pinit

Gry Flexiq są intuicyjne, nie ma w nich skomplikowanych zasad i bardzo szybko można się ich nauczyć. Do tego rozgrywki są szybkie, nie zajmują dużo czasu i nie ma możliwości, aby się nimi znudzić. Gry są kolorowe, a grafika zachęca do zabawy nawet najbardziej opornych graczy. My jesteśmy zachwyceni!

Zajrzyjcie też do naszego Prezentownika połączonego z konkursem, w którym jednymi z nagród są właśnie gry Flexiq:

Wpis powstał w ramach współpracy ze sklepem Toyki.

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
36 pomysłów na zadania do Kalendarza Adwentowego
Gry Flexiq, czyli szybkie i zabawne rozgrywki od Toyki