Please enter an Access Token

Kiedy kupić dziecku pierwszy zegarek?

 

Myślę, że nie skłamię twierdząc, że każdy kto jest rodzicem wie, iż dzieci wraz z biegiem czasu coraz szybciej się rozwijają. Pomimo tego, że jest to cecha bardzo indywidualna i raczej nie ma na to żadnej reguły, to powinniśmy wiedzieć, że w pewnym stopniu możemy przyczynić się do przyspieszenia rozwoju naszych dzieci. Ja zawsze wychodzę z założenia, że każdy rozwija się w odpowiednim dla siebie czasie i nie trzeba w niczym ponaglać dziecka, ale uważam też, że należy je wspierać w rozwoju, czasem troszkę pomagając.  Czasem robiąc rzeczy oczywiste, mogące wydawać się błahe i banalnie proste, jak np. kupienie maluchowi pierwszego zegarka, możemy zrobić naprawdę wiele!

Jaki powinien być pierwszy zegarek dla dziecka?

Podarowanie dziecku pierwszego „prawdziwego” zegarka to bardzo fajny sposób na pokazanie mu czegoś nowego, czegoś, co pomoże mu sprawdzać i odczytywać godzinę, czegoś co pozwoli zrozumieć pojęcie czasu, a przecież ta umiejętność jest nam potrzebna przez całe życie. Z drugiej strony zegarek możemy podarować dziecku, jako zwykły gadżet. Jednak, gdy połączymy dwie funkcje ze sobą, dziecko może szybciej się rozwijać, a jednocześnie zobaczy w zegarku ciekawy prezent. Zatem jaki zegarek dla dziecka wybrać? Myślę, że pierwszy zegarek dla malucha powinien być typowo dziecięcy -barwny, radosny, może nawet w ulubionym kolorze dziecka. Dzisiaj na rynku wiele firm oferuje produkty z różnego rodzaju udogodnieniami nauki czasu i godzin i bez trudności znajdziemy wśród nich zegarki dla dzieci w każdym wieku. Kolejnym niezwykle istotnym aspektem jest to, aby taki zegarek posiadał duże cyfry i czytelne oznaczenia. W dodatku w takim przypadku warto postawić na wiele kolorów – kolorowe przedmioty idealnie będą pasować do dziecka, a przy okazji na pewno mu się spodobają. Warto też pomyśleć o zegarku z ulubioną postacią bajkową  dziecka. Może być to aspekt typowo psychologiczny, ponieważ wpłynie to pozytywnie na chęć nauki odczytywania czasu. Jednak pamiętajmy o tym, że sama tarcza zegara to nie wszystko, ponieważ powinniśmy zadbać również o komfort w codziennym użytkowaniu. Mam tutaj na myśli przede wszystkim rodzaj materiału z jakiego wykonany będzie pasek. Jeśli ma być on wygodny, to najlepiej gdyby był wykonany miękkich materiałów czy silikonu. Co więcej, warto też zwrócić uwagę na wagę zegarka, ponieważ nie może być on ciężki dla dziecka.

Pinitpierwszy zegarek

Pierwszy zegarek – smartwatch czy nie?

Pewnie wiele osób teraz zadaje sobie pytanie czy warto jako pierwszy zegarek kupić dziecku smartwatcha, czyli sprzęt elektroniczny. Myślę, że każde rozwiązanie ma tu swoje plusy i minusy. Przede wszystkim kupując smartwatch, możemy mieć stały kontakt z dzieckiem, a nawet możemy otrzymywać na bieżąco powiadomienia o jego obecnej lokalizacji. Z drugiej strony dziecko w wieku np. 4 lat nie potrzebuje w zegarku wielu złożonych funkcji. Zatem decyzja, co do samego rodzaju zegarka należy tutaj tylko i wyłącznie do nas samych. Nie zmienia to faktu, że zakup zegarka to świetny pomysł, gdyż dziecko nie tylko może się rozwijać, ale również poczuje się bardziej dorosłe i zarazem docenione przez dorosłych.

 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Poznajemy Polskie Parki Narodowe
Kiedy kupić dziecku pierwszy zegarek?