Please enter an Access Token

Dobry ociekacz do butelek

Jeżeli planujesz karmić swoje dziecko mlekiem z butelki, to z pewnością czytałaś już o tym, jak ważne jest dokładne mycie oraz sterylizacja butelek, zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci. Nie mniej ważne jest również odpowiednie suszenie, gdyż jeśli podejdziesz do tego niewłaściwie, to zniszczysz cały efekt osiągnięty dzięki sterylizacji butelek.

Jak powinno się myć butelki?

Z uwagi na to, że w resztkach mleka bardzo szybko rozwijają się bakterie, należy pamiętać o tym, żeby dokładnie myć butelki do karmienia po każdym użyciu. W miarę możliwości zaleca się mycie butelek od razu po użyciu, chociaż nie zawsze jest to możliwe.

Butelki powinno się myć specjalną szczotką przeznaczoną do tego celu, gdyż umożliwia to dotarcie do każdego zakamarka butelki. Do mycia należy użyć płynu, gdyż sama woda nie będzie wystarczająca.

Gdy butelki są już czyste, to należy je wysterylizować. Jest to konieczne zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci. Sterylizacji można dokonać na dwa sposoby – albo przy pomocy specjalnego sterylizatora do butelek, albo po prostu poprzez gotowanie butelek w garnku z gorącą wodą przez kilka minut.

Umyte i wysterylizowane butelki należy jeszcze wysuszyć. Tej kwestii również należy poświęcić nieco uwagi, gdyż zwykłe przetarcie ściereczką do naczyń nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Jak suszyć butelki do karmienia?

Jak już wspomniano wyżej, umytych butelek nie należy wycierać ściereczką do naczyń. Nawet jeśli bardzo często wymieniamy ściereczki na czyste, to i tak z pewnością znajduje się na nich wiele bakterii. Jeśli taką ściereczką wytrzemy butelkę, to zniszczymy cały efekt osiągnięty dzięki sterylizacji.

Butelek nie powinniśmy również suszyć na zwykłej suszarce do naczyń, gdyż również jest to miejsce na którym mogą znajdować się bakterie. Teoretycznie można by wycierać butelki ręcznikiem papierowym, ale nie jest to polecane rozwiązanie, gdyż ręcznik często zostawia drobinki na wycieranej powierzchni. Z tego względu zaleca się korzystanie z jednego z dwóch opisanych poniżej sposobów.

Po pierwsze, butelki możemy suszyć poprzez postawienie ich do góry dnem na czystej bawełnianej ściereczce i poczekanie, aż samoczynnie wyschną. Należy jedynie pamiętać, żeby często wymieniać ściereczkę na suchą, gdyż na wilgotnym materiale mogą się pojawić bakterie.

Butelki można również suszyć na specjalnie do tego celu kupionej suszarce do butelek. Takie suszarki mogą mieć różny kształt i rozmiar. Można np. zdecydować się na płaską suszarkę z rozstawionymi na niej widełkami, na których zawiesza się następnie butelki do góry dnem i czeka aż wyschną. Rozmiary tacki z reguły umożliwiają jednoczesne suszenie kilku butelek.

Pinit
Ociekacz do butelek – zalety

Podstawową zaletą ociekacza (suszarki) do butelek jest z pewnością fakt, iż umożliwia on wysuszenie butelek w taki sposób, żeby nie przenieść na nie żadnych bakterii. Dzięki temu butelki pozostaną sterylne, co jest ważne zwłaszcza w przypadku najmłodszych dzieci.

Suszarki do butelek dostępne są w różnych rozmiarach, dlatego można wybrać taką suszarkę, która z łatwością zmieści się w naszej kuchni. Umożliwiają jednoczesne suszenie nawet kilku butelek, co może być przydatne w przypadku najmłodszych dzieci, które jedzą nawet kilkanaście razy na dobę.

Jeśli natomiast butelki będą używane sporadycznie i suszarka nie będzie potrzebna codziennie, to można wybrać taki model, który łatwo można złożyć i schować.

Czy warto zakupić suszarkę do butelek?

Suszarka do butelek nie jest z pewnością niezbędnym elementem wyprawki, ale może ułatwić życie. Przyda się zwłaszcza wtedy, gdy dziecko będzie karmione przede wszystkim mlekiem z butelki, gdyż butelki będą wtedy w użyciu praktycznie non stop. Posiadanie suszarki pozwoli szybko i wygodnie wysuszyć butelki z zachowaniem ich sterylności.  

Podsumowanie

W obecnych czasach w sklepach dostępnych jest wiele sprzętów i gadżetów, które mogą ułatwić życie świeżo upieczonym rodzicom. Jednym z nich jest właśnie ociekacz do butelek, który ułatwia zachowanie czystości i sterylności butelek, co jest szczególnie ważne przy malutkim dziecko, gdyż może ustrzec nas przed kłopotami z brzuszkiem u malucha. Jest to z pewnością wydatek, który warto rozważyć.

Źródło: https://www.nanobebe.pl
Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Otulacz niemowlęcy – jaki wybrać?
Dobry ociekacz do butelek