Please enter an Access Token

Zaproś święta do swojego domu. Te dekoracje możesz zrobić ze swoim dzieckiem!

Święta to magiczny czas, który możemy uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym, tworząc własne dekoracje razem z naszymi dziećmi. Pamiętaj, że tworzenie świątecznych dekoracji to nie tylko okazja do zabawy i rozwijania kreatywności dziecka, ale także świetny sposób na spędzenie razem czasu i stworzenie niepowtarzalnej, rodzinnej atmosfery w domu. Zaproś święta do swojego domu – oto kilka kreatywnych i prostych pomysłów na dekoracje świąteczne, które możesz zrobić z maluchami w domowym zaciszu.

Świąteczne kolorowanki lub rysunki na oknie

Marker kredowy STRIGO to doskonałe narzędzie do tworzenia świątecznych dekoracji na oknach. Jego wyjątkowa formuła wykorzystująca tusz na bazie wody sprawia, że rysunki można łatwo usunąć. Wystarczy użyć mokrej gąbki, aby po pracy plastycznej nie było żadnych śladów! Jest to szczególnie ważne, kiedy chcemy zmieniać dekoracje w zależności od nastroju lub okazji.

Pinit

Ponadto markery te są odporne na różne warunki atmosferyczne. Dzięki temu dzieła na szkle można wykonać także na zewnątrz, ponieważ nie zaczną się one rozmazywać lub zmywać w deszczowe czy śnieżne dni. Elastyczna, zaokrąglona końcówka wykonana z fibry zapewnia komfort i precyzję podczas rysowania, Dlatego więc markery kredowe Strigo są idealnymi produktami jednakowo dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dzięki nim, tworzenie świątecznych ozdób na szybach staje się przyjemnością, a dziecko może wykazać się kreatywnością i pobudzić wyobraźnię do działania.

Zobacz więcej świątecznych inspiracji na blogu: https://mocpisania.pl/

Markery kredowe w różnych kolorach pozwalają na stworzenie wielu, kolorowych dekoracji zimowych na oknach. Oto kilka pomysłów, jak wykorzystać każdy kolor do tworzenia świątecznych i zimowych ozdób.

Biały

Idealny do rysowania płatków śniegu, mroźnych wzorów i bałwanków. Możesz także użyć białej barwy do dodania śnieżnych akcentów do innych rysunków.

Pinit

Żółty

Świetny do stworzenia gwiazd, lampek świątecznych lub świecących okienek w domkach. Można też użyć go do dodania świetlistych refleksów na innych elementach.

Czerwony

Ten kolor to symbol Świąt Bożego Narodzenia, doskonały do rysowania Mikołajów, czerwonych bombek, świątecznych skarpet czy wstążek.

Pinit

Zielony

Perfekcyjny do rysowania choinek, wieńców adwentowych i gałązek. Zielony marker może służyć także do dodawania liści do świątecznych kompozycji.

Pinit

Różowy

Można nim stworzyć urocze, świąteczne ozdoby, takie jak bombki, cukrowe laski czy fantazyjne wzory.

Pinit

Pomarańczowy

Pinit

Idealny do rysowania buzującego na kominku ognia, świątecznych ozdób czy… nosów bałwanków.

Mamy jeszcze marker niebieski, który idealnie nadaje się do tworzenia zimowego nieba, lodowych kryształów, a także np. zamarzniętego stawu, kiedy mamy ochotę narysować zimowy krajobraz. Korzystając z tych wszystkich kolorów, możesz stworzyć na oknie całą zimową scenerię, pełną fantazyjnych i radosnych elementów, które dodadzą Twojemu wnętrzu świątecznego nastroju. Jednak to nie wszystkie możliwości, jakie dają markery kredowe Strigo!…

Kalendarzyk adwentowy

Kalendarz adwentowy to tradycja o korzeniach sięgających XIX wieku, wywodząca się z Niemiec. Początkowo był to prosty sposób pomagający dzieciom odliczać dni do Bożego Narodzenia. Rodziny naklejały obrazki lub rysowały kredą kreski na drzwiach, każdego dnia jedną, od 1 grudnia do Wigilii. Z czasem tradycja ta ewoluowała, a w 1908 roku Gerhard Lang stworzył pierwszy drukowany kalendarz adwentowy z małymi drzwiczkami do otwierania. Każde drzwiczki ukrywały obrazek lub werset biblijny. Współczesne kalendarze adwentowe często zawierają małe niespodzianki, takie jak czekoladki, zabawki czy wiersze, dodając radości oczekiwania na święta. Tradycja ta rozprzestrzeniła się poza granice Niemiec, stając się popularna w wielu krajach na całym świecie jako uroczy element świątecznej tradycji.

Zaproś święta do swojego domu i zrób piękne ozdoby ze swoim dzieckiem. Zobacz więcej świątecznych inspiracji na blogu: https://mocpisania.pl/

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kalendarzyk adwentowy wykonać wraz z dzieckiem przy użyciu markerów kredowych STRIGO albo markerów Pintor marki PILOT. Właściwości tych pierwszych już znasz, a co warto wiedzieć o tych drugich?

 1. Nadają się do pisania na różnych powierzchniach, takich jak metal, plastik, szkło, drewno, folia czy fibra.
 2. Tusz w markerach szybko wysycha, co zapobiega rozmazywaniu.
 3. Zastosowano w nich końcówkę wykonaną z włókna akrylowego, co zapewnia jej trwałość oraz wygodną dla małych rączek obudowę wykonaną z polipropylenu.
 4. Markery są przyjazne dla środowiska, nie zawierają szkodliwych substancji takich jak ksylen i toluen.
 5. Markery dostępne są w wielu kolorach oraz mają różne grubości końcówek, co pozwala na precyzyjne malowanie konturów, uwypukleń czy napisów w technice decoupage oraz realizację różnorodnych projektów artystycznych.

Korzystając z “magicznych markerów” oraz kolorowego bloku technicznego możesz wraz z dzieckiem wykonać prosty lecz nietuzinkowy kalendarz adwentowy np. w kształcie choinki. Czarny papier oraz biały marker to zgrany duet, który pomoże wykonać niebanalną ozdobę świąteczną.

Pinit
Pinit

Jeśli Wasz kalendarz ma służyć nie tylko do odliczania dni do Świąt Bożego Narodzenia, to mamy dla Was świetny pomysł! Otóż warto taki kalendarz wyposażyć w drobne prezent. Dlatego kupcie lub uszyjcie maleńkie płócienne woreczki i do każdego schowajcie np. coś słodkiego. Markery przydadzą się Wam do stworzenia zawieszek z cyframi i liczbami oznaczającymi kolejne dni grudnia.

Pinit

Śnieżynki na bombkach choinkowych

Rysowanie śnieżynek na bombkach choinkowych markerami to kreatywny i prosty sposób na personalizację świątecznych dekoracji. Oto jak możesz to zrobić:

 1. Wybierz odpowiednie bombki – najlepiej sprawdzą się gładkie szklane, plastikowe lub styropianowe.
 2. Przygotuj powierzchnię: przed rozpoczęciem malowania upewnij się, że powierzchnia bombek jest czysta i sucha. Możesz przetrzeć je delikatnie ściereczką, aby usunąć kurz i tłuste plamy.
 3. Wybierz markery. Do tego zadania najlepiej nadają się markery kredowe lub specjalne markery do szkła. Wybierz kolory, które będą kontrastować z kolorem bombek, na przykład biały marker na ciemnych bombkach.
 4. Narysuj wzór śnieżynki. Zacznij od narysowania prostego krzyża, a następnie dodaj kolejne linie, tworząc symetryczny wzór śnieżynki. Możesz dodać dodatkowe detale, takie jak mniejsze linie czy kropki, aby uczynić śnieżynkę bardziej złożoną i interesującą.
 5. Jeśli chcesz dodać trochę blasku, możesz posypać jeszcze wilgotny tusz brokatem. Upewnij się, że robisz to nad arkuszem papieru, aby zebrać nadmiar brokatu.
 6. Po ukończeniu rysowania, pozostaw bombki do wyschnięcia. Marker kredowy lub do szkła zwykle szybko wysycha, ale lepiej dać im kilka minut, aby uniknąć rozmazania.
 7. Gdy bombki są już suche, możesz je powiesić na choince, ciesząc się własnoręcznie wykonanymi, unikalnymi dekoracjami.

Pamiętaj, że rysowanie śnieżynek to tylko jedna z wielu możliwości – możesz eksperymentować z różnymi wzorami i kolorami, tworząc różnorodne, świąteczne motywy na bombkach.

Pinit

Winietki na prezentach

I jeszcze jedno: nie zapominajcie o prezentach! Stworzenie winietek na prezenty przy użyciu markerów to świetny sposób na dodanie osobistego akcentu do świątecznych podarunków.

Pinit

Oto jak możesz to zrobić krok po kroku:

 1. Zacznij od wybrania odpowiedniego papieru na winietki. Może to być kolorowy karton, papier czerpany, a nawet prosty brystol. Ważne, aby papier był wystarczająco sztywny i miał dobrą powierzchnię do pisania.
 2. Użyj nożyczek lub nożyka do papieru, aby wyciąć winietki w pożądanym kształcie. Mogą to być prostokąty, koła, gwiazdki lub inne kształty, które pasują do Twojego świątecznego motywu.
 3. Skorzystaj z markerów, aby dodać na winietkach nazwiska obdarowanych, świąteczne życzenia lub inne dekoracyjne elementy. Możesz użyć markerów o różnych kolorach, aby stworzyć efektowne wzory. Dla bardziej artystycznego efektu, możesz dodać małe rysunki, takie jak śnieżynki, choinki, gwiazdki czy wstążki.
 4. Jeśli chcesz, możesz dodać do winietek dodatkowe ozdobne elementy, takie jak małe naklejki, brokat, wstążki czy koraliki. Użyj kleju, aby przykleić te dodatki do papieru.
 5. Po ukończeniu winietek, dołącz je do prezentów. Możesz to zrobić, przywiązując je wstążką do opakowania prezentu lub po prostu przyklejając je na górnej części opakowania.

Stworzenie winietek na prezenty to nie tylko praktyczny sposób na oznaczenie podarunków, ale także okazja do dodania osobistego charakteru do świątecznych upominków.

Odkryj Boże Narodzenie ze swoim dzieckiem

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który możemy uczynić jeszcze bardziej magicznym dzięki wspólnym aktywnościom z naszymi dziećmi. Od wspólnego pieczenia świątecznych ciasteczek, przez tworzenie ręcznie robionych dekoracji, aż po naukę tradycyjnych kolęd – każda z tych chwil staje się cenną okazją do zbliżenia się do siebie i tworzenia niezapomnianych wspomnień.

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Prezent dla starszaka (6-10 lat)
Zaproś święta do swojego domu. Te dekoracje możesz zrobić ze swoim dzieckiem!