Please enter an Access Token

Zabawki wspierające rozwój emocjonalny dziecka

 

Nie często kupując zabawki zastanawiamy się, jaki będą one miały wpływ na rozwój emocjonalny dziecka. Podczas zakupów najczęściej zwracamy uwagę na wygląd zabawki, na jej walory edukacyjne czy rozwijające kreatywność maluchów. Strefa emocjonalna w tym przypadku pozostaje pominięta, dlatego warto o niej wspomnieć.

Oczywiście, kiedy dziecko otrzymuje od nas zabawkę nie brakuje emocji! Zazwyczaj jest to radość z otrzymanego prezentu, czasem niepewność, czasem zaskoczenie. Warto jednak wiedzieć, że emocje towarzyszą dziecku nie tylko w chwili, kiedy dajemy mu prezent. Emocje towarzyszą mu przede wszystkim w trakcie zabawy. Tych emocji jest naprawdę wiele i warto pamiętać, że są zabawki, które pomagają rodzicom wspierać rozwój emocjonalny pociech. Jednym z przykładów takich zabawek są lalki bobasy!

Pinit

Lalka może być dla dziecka przyjaciółką, koleżanką, siostrą czy bratem. Dziewczynka podczas zabawy wczuwa się w rolę mamy, cioci, opiekunki, a chłopiec może być starszym bratem albo tatą (TAK! Chłopcy też bawią się lalkami!). Maluchy troszczą się o lalkę, pielęgnują ją, zaspokajają jej potrzeby, w tym ogromnie ważną potrzebę bliskości! Bardzo często okazują lalką miłość, czułość i troskę – niezwykle istotne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych emocje!

Pinit

Wkraczając w świat zabawy, w świat fantazji dziecko czuje się bezpieczne. To ono kieruje zabawą, ono wymyśla scenariusz wydarzeń, ono w pełni korzysta ze swojej wyobraźni w ogromnym stopniu ją rozwijając!

Nie jednokrotnie zdarza się, że lalki są powierniczkami pierwszych tajemnic naszych pociech. One zawsze wysłuchają  i nikomu nie zdradzą sekretu. Nie będą też pouczały i marudziły, za to zawsze będzie można liczyć na ich obecność.  Są najwierniejszymi przyjaciółkami!

Pinit

Dzieci czują się odpowiedzialne za swoje bobasy. Kołyszą je, tulą, usypiają, karmią i przewijają. Może dziwnie to zabrzmi, ale już podczas tej zabawy nasze pociechy przygotowują się do roli przyszłych rodziców! Tak dużo teraz się uczą, tak wiele doświadczają, tak dużo dają od siebie… to jest naprawdę niesamowite i piękne!

Pinit

Nie mam wątpliwości czy warto podarować dziecku taką lalkę. Nawet Julcio, kiedy był mniejszy miał swojego bobasa. Teraz lalka jest schowana w pudełku z zabawkami, ponieważ zainteresowania Julka skupiają się głównie na klockach, grach i najróżniejszych robotach, ale może bobas znów wróci na czołowe miejsce wśród zabawek. Zupełnie inaczej jest z moją siostrzenicą Hanią, która swoją lalę uwielbia ponad wszystko! Jest mamą maleńkiej dziewczynki Baby Born, która pragnie być przytulana, przewijana, karmiona i kołysana! Lala Hani w bardzo realistyczny sposób odtwarza funkcje bobasa – potrafi płakać łzami, pije z butelki, je z miseczki i moczy pieluszkę. Co więcej, potrafi też załatwić się na nocniczku! Dzięki akcesoriom dołączonym do zestawu, Hania może zaspokajając wszystkie potrzeby swojej lalki, co ma ogromny wpływ na rozwój jej emocji! W zestawie z bobasem znajdują się: nocnik, pieluszka, butelka, pokarm, miseczka z łyżeczką, smoczek z przypinką i bransoletki – dla lalki i „małej Mamy”. Bardzo fajna jest też drewniana kołyska marki Classic World (o zabawkach Classic World przeczytacie tutaj: Dzieci uwielbiają zabawki z pomysłem!). Bobasy czują się w niej cudownie i w momencie zasypiają! W sklepie Brykacze kupicie w bardzo fajnej cenie cały zestaw: interaktywną lalkę Baby Born i drewnianą kołyskę łóżeczko dla bobasa (teraz cena promocyjna to 287,30 zł za wszystko)!

Pinit
Pinit
Pinit
Pinit

Zachęcam Was do odwiedzenia również tego wpisu:

Dzieci uwielbiają zabawki z pomysłem!

Te piękne zdjęcia wykonała dla nas Magdalena Tomaszewska Fotografia

 

 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 • Olga
  12 stycznia, 2020

  Bardzo fajne, twórcze i kreatywne propozycje dla maluszków.

 • Katarzyna Mirek
  13 stycznia, 2020

  Fajne są takie zabawki pozwalające naszym dzieciom rozwijać się emocjonalnie i społecznie

 • Agata
  13 stycznia, 2020

  Czas leci, a zabawki wciąż takie same:)

 • Blog niezdecydowanej
  14 stycznia, 2020

  Bobas podstawa dzieciństwa. Widać różnice kiedy dzieci bawią się „pierdołami”, A wtedy gdy dostaną takiego bobasa. Wtedy uczą się odpowiedzialności i dbania. Bardzo przyjemny artykuł.

 • Paulina Wu
  14 stycznia, 2020

  Świetny pomysł na prezent dla maluszka, dzięki za inspirację 😉

Poprzedni
Dzieci uwielbiają zabawki z pomysłem!
Zabawki wspierające rozwój emocjonalny dziecka