Please enter an Access Token

Centrum Nauki Experyment w Gdyni

 

Centrum Nauki Experyment w Gdyni to miejsce, które całkiem dobrze znamy. Byliśmy tam, kiedy Julek miał dwa latka, później kiedy miał cztery latka i teraz – już z siedmioletnim uczniem szkoły. To miejsce, które warto odwiedzić nie jeden raz. Dlaczego?

Ponieważ wystawy się zmieniają, za każdym razem odkrywamy coś nowego, coś innego, coś coraz bardziej interesującego! Poza tym, dziecko za każdym razem zwraca uwagę na inne rzeczy. Kiedy Julcio był młodszy, to  najwięcej czasu spędzał w strefach stworzonych dla maluszków. Kiedyś jego ulubioną wystawą było „Drzewo życia”, teraz dużo więcej czasu spędził przy „poważniejszych” wystawach, a to dlatego, że zwyczajnie do nich dorósł.

Pinit
Trudno powiedzieć o Experymencie, że jest to miejsce stworzone dla dzieci, pomimo tego, że tak również jest. Znajduje się tu bardzo dużo atrakcji dla najmłodszych gości, ale nie brakuje atrakcji także dla osób dorosłych, dlatego z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to miejsce dla rodzin z dziećmi, a nie samych dzieci! Jeśli jednak wybierzecie się tu bez maluchów, będziecie się równie dobrze bawić, a emocje będą Wam towarzyszyły podczas całej wizyty w Gdyni!
Pinit
Najfajniejsze w Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni  jest to, że tu się nie zwiedza, a doświadcza. Wszystkiego można dotknąć, wszystkim poruszyć, jest na czym poskakać i pojeździć, jest czego posłuchać. Każda atrakcja pobudza ciekawość świata, działa na zmysły i sprawia, że uczestniczymy w niesamowitej przygodzie, a to wszystko dzięki angażującym, interaktywnym stanowiskom.

Wystawy w Centrum Nauki EXPERYMENT

Kierunek Zdrowie to nowa wystawa, która składa się z czterech stref tematycznych: styl życia, profilaktyka, emocje, i pierwsza pomoc, gdzie chłopcy spędzili najwięcej czasu!

Pinit
Pinit

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z symulatorem jazdy Odpowiedzialny kierowca, które wyposażone w efekty specjalne pozwalało przekonać się, jak wygląda jazda samochodem po używkach. Prawdopodobnie chłopcy nie skupiali się na problemie, którego miało dotyczyć całe doświadczenie, ale z pewnością doskonale się bawili!

Pinit

Hydroświat to galeria, która od naszej pierwszej wizyty w Eksperymencie przyciągała uwagę nie tylko Julcia, ale wszystkich dzieci, które odwiedziły Centrum. Hydroświat to mnóstwo wody, a tym samym gwarancja doskonałej zabawy! Tutaj dzieci konstruują i wprawiają w ruch najróżniejsze mechanizmy, poznają działanie śluzy, tamy, śruby Archimedesa, a nawet mają szansę stworzyć ogromny wir wodny!

Pinit
Pinit

Drzewo życia to kolorowa galeria dla dzieci w każdym wieku! Interaktywne stanowiska pozwalają dzieciom poznać i zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie, pozwalają poznać zwierzęta  i ślady jakie zostawiają, doświadczą trzęsienia ziemi, ale też odpoczną w specjalnych strefach wypoczynku 🙂

Pinit
Pinit
Dawno, dawano temu w tym samym miejscu 🙂
Pinit
Pinit

Akcja: Człowiek,przy interaktywnych stanowiskach dowiadujemy się, jak funkcjonują nasze zmysły, jak jesteśmy zbudowani, jak pracuje nasz organizm. W tej strefie możemy przeprowadzić wirtualną operację, a nawet przekonać się, jak będziemy wyglądać za 30 lat!

Pinit
Pinit

Niewidoczne siły to dużo różnorodnych stanowisk interaktywnych, które pozwalają zrozumieć istotę elektryczności, magnetyzmu, dźwięku. Nie tylko dzieci przekonają się, w jaki sposób prawa fizyki ułatwiają podniesienie samochodu jedną ręką lub wzmocnienie uchwytu tak, aby bez trudu podnieść bardzo ciężki kamień!

Pinit

Maszyna Goldberga, zabawa przy nowym stanowisku jest nieszablonowym pomysłem na rodzinną i grupową integrację. Uczy nie tylko pracy zespołowej, ale również poprzez najprzyjemniejszą z metod – zabawę, wyłoni naturalnych liderów. Konstruując kolejne fantazyjne formy i kształty: prowadnice, tunele, zapadnie majsterkowicze będą musieli przewidywać zarówno najbliższe, jak i perspektywiczne efekty, dzięki czemu nauczą się planowania.

Atrakcji w Eksperymecie jest naprawdę dużo i każdy znajdzie tu coś dla siebie – maluszki, starszaki i dorośli! Nam bardzo się podobało jeszcze jedno stanowisko, z którego mamy tę fantastyczną pamiątkę!

Pinit

Może zainteresują Was również te wpisy:

10 największych centrów nauki w Polsce

Centrum Nauki Hevelianum w Gdańsku

 

 

 

 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 Komentarz
  • Aleksandra Załęska
    27 stycznia, 2020

    Ale super miejsce 🙂 Zapisuję je sobie, bo w wwakacje będziemy w okolicach i na pewno odwiedzimy : )

Poprzedni
Zabawki wspierające rozwój emocjonalny dziecka
Centrum Nauki Experyment w Gdyni