Please enter an Access Token

Poznajcie dzieci z różnych stron świata!

Posted on

 

Dzień Dziecka to dzień, na który z niecierpliwością czekają nie tylko polskie dzieci. To święto dzieci na całym świecie. Nie ma tu znaczenia pochodzenie, kraj zamieszkania, kolor skóry, język jakim się posługują czy dom, w jakim zamieszkują. Wszystkie dzieci są równe, wszystkie chcą być szczęśliwe i kochane!

My w tym roku poza rodzinnym świętowaniem Dnia Dziecka, zamierzamy bliżej przyjrzeć się mieszkającym na innych kontynentach rówieśnikom Julcia, do czego zachęcamy również Was! Będziemy oglądać filmiki i prezentacje, będziemy tańczyć i śpiewać, będziemy poznawać tradycje i obyczaje dzieci mieszkających m.in. w Azji, Afryce, Ameryce czy na Antarktydzie! Najbliższe dni spędzimy w wirtualnej podróży po całej kuli ziemskiej!

Na samym początku zachęcamy Was do wykonania z dziećmi pracy plastycznej, którą my nazwaliśmy „Dzieci całego świata”. Z kolorowego papieru powycinaliśmy głowy, włosy i dodatki, takie, jak pióropusz czy czapeczka. Wszystkie elementy połączyliśmy klejem, domalowaliśmy radosne buźki i umieściliśmy dzieci na wcześniej przygotowanej kuli ziemskiej. Praca ta jest bardzo prosta w wykonaniu i uwierzcie mi, bardzo podoba się najmłodszym!

Pinitdzieci z różnych stron świata

Jak jeszcze poznać dzieci z różnych stron świata? Możecie pośpiewać z dziećmi, pobawić się i wspólnie potańczyć przy piosenkach opowiadających o najmłodszych mieszkańcach naszej planety!

„Kolorowe dzieci” – Majka Jeżowska

„Jesteśmy dziećmi” – Śpiewające Brzdące

Znalazłam też bardzo fajną prezentację „Dzieci z różnych stron świata”. Znajdują się tu zagadki związane z wyglądem, zabawami, ubiorem, miejscem zamieszkania dzieci z różnych kontynentów. My już ją dobrze poznaliśmy!

Jeszcze jedna prezentacja „My dzieci świata” to bardzo proste opowiadanie wierszowane. Dzieci poznają tu swoich rówieśników pochodzących m.in. z Polski, Grenlandii, Afryki, Meksyku, Chin czy Japonii oraz poznają dużo ciekawostek dotyczących ich życia!

Poniżej zostawiam Wam też bardzo fajny filmik przedstawiający realne twarze dzieci na całym świecie. Nie są to już grafiki, a prawdziwe obrazy , które zdecydowanie warto pokazać starszakom!

Warto przeczytać też dzieciom wierszyk Wincentego Fabera, który opowiada o dzieciach z całego świata. Może któryś uczeń będzie chciał nauczyć się na pamięć?

„Dzieci świata”

W Afryce w szkole na lekcji,
Śmiała się dzieci gromada,
Gdy im mówił malutki Gwinejczyk,
Że gdzieś na świeci śnieg pada.A jego rówieśnik Eskimos,
Tez w szkole w chłodnej Grenlandii,
Nie uwierzył, że są na świecie
Gorące pustynie i palmy.

Afryki, ani Grenlandii
My także jak dotąd nie znamy,
A jednak wierzymy w lodowce,
W gorące pustynie, w banany.

I dzieciom z całego świata,
chcemy ręce uścisnąć mocno
i wierzymy, że dzielni z nich ludzie,
jak i z nas samych wyrosną.

Zachęcam Was do odwiedzenia również tego wpisu:

12 pomysłów na prace plastyczne na Dzień Ziemi

Pinit

 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Podaruj bliskim Prezent Marzeń!
Poznajcie dzieci z różnych stron świata!