Please enter an Access Token

Kamienie a znak zodiaku – dowiedz się, który kamień przyciąga szczęście

Od wieków ludzie wierzyli, że kamienie naturalne mają niezwykłą moc. Podobno odpowiednio dobrane do daty urodzenia i znaku zodiaku potrafią przyczynić się do szczęścia osoby, która je nosi. Jak dopasować kamień do znaku zodiaku i na czym dokładnie polega ta współzależność?

Jaki kamień pasuje do znaku zodiaku?

Uważa się, że do każdego znaku zodiaku jest przypisanych kilka kamieni – są to tzw. kamienie zodiakalne, które posiadają przeróżne moce, a przede wszystkim pomagają utrzymać harmonię i równowagę pomiędzy pozytywnymi i negatywnymi cechami poszczególnych znaków. Mają one także duży wpływ na nasze samopoczucie, powodzenie oraz szczęście. Oto znaki zodiaku i przypisane do nich kamienie naturalne:

Baran (21.03–19.04) 

Zodiakalny Baran jest śmiały, szczery, zdecydowany, pewny siebie i towarzyski. Żywiołem osób urodzonych pod tym znakiem zodiaku jest ogień, a opiekuńczą planetą Mars. Niczym ogień Barany bywają też nieprzewidywalne, ale i żywiołowe. Barana świetnie wspomagają kamienie zbierające rozproszoną energię i podtrzymujące na duchu. Przykładem takiego minerału jest hematyt. Innym ważnym minerałem dla Barana będzie jaspis – kamień wspierający i wyciszający. Pomaga on w walce ze słabymi stronami tego znaku zodiaku, czyli impulsywnością i niecierpliwością.

Byk (20.04–20.05) 

Astrologiczny Byk jest osobą cierpliwą i pracowitą, odznacza się dużą wytrwałością i mądrością życiową. Znak ten posiada również i słabe strony, takie jak upartość i zaborczość. W zharmonizowaniu tych cech pomaga kwarc różowy, który rozwija miłość do siebie samego, do ludzi, natury i otaczającego świata oraz szmaragd, przywracający równowagę, harmonię wewnętrzną oraz spokój.

Bliźnięta (21.05–20.06) 

Osoby spod znaku Bliźniąt są niezwykle witalne, pełne energii i zaangażowane. Odznaczają się również inteligencją, są pomysłowe, a także mają wrodzoną ciekawość świata. Bliźnięta są zaangażowane w wiele spraw jednocześnie, bardzo szybko zmieniają też swoje nastroje – raz są smutne, a raz wesołe. W jednej chwili tracą zapał, bywają niekonsekwentne i niestałe. Najczęściej wybieranym kamieniem ochronnym wspierającym Bliźnięta jest karneol. Stabilizuje on życie Bliźniąt oraz sprawia, że twardo stąpają po ziemi oraz realizują wyznaczone cele. Kolejnym kamieniem ważnym dla tego znaku zodiaku jest awenturyn – rozjaśnia i oczyszcza rozum i duszę, a także wzmacnia intuicję. 

Rak (21.06–22.07) 

Główne cechy, które wyróżniają osoby spod znaku Raka, to przede wszystkim empatia i wrażliwość. Raki są jednak również strachliwe i mają skłonność do rozpamiętywania błędów z przeszłości. Tym Rakom, które boją się zmian w życiu, zaleca się noszenie przy sobie koralu – nadaje on im większą stałość i poprawia zdolność dostosowywania się do zmian. 

Lew (23.07–22.08) 

Lew uwielbia się bawić i korzystać z życia. Jest pewnym siebie optymistą, ale niekiedy ta pewność siebie przeradza się w zbytnią zuchwałość. Idealnymi kamieniami dla Lwa są tygrysie oko oraz kryształ górski. Tygrysie oko wspomaga obiektywizm i dostrzeganie własnych błędów. Z kolei kryształ górski wpływa na rozwój wewnętrzny, likwidując przeszkody w osiągnięciu doskonałości.

Panna (23.08–22.09)

Zodiakalne Panny są cierpliwie, opanowane, wnikliwe. Osoby spod tego znaku charakteryzuje praktyczne podejście do życia. Lubią żyć według z góry ustalonego planu, nie przeszkadza im rutyna oraz obowiązki. Panny wykazują też zdolności do nadmiernego analizowania wszystkiego, a w ich życiu brakuje bardzo często odrobiny emocji. Kamieniami wspierającymi zodiakalne Panny są: jaspis, ametyst, a także cytryn, będący odmianą kwarcuOtwiera on umysł na nowe ścieżki rozwoju osobistego. Z kolei szafir obdarza Panny boską energią, wzmacnia intuicję, co sprzyja realizacji marzeń i pragnień. 

Waga (23.09–22.10) 

Wagi najbardziej cenią sobie harmonię, są wrażliwe na piękno i unikają konfliktów. Dzięki dobrze rozwiniętej kreatywności są świetnymi artystami. Idealnym kamieniem dla osób spod znaku Wagi oraz tych urodzonych w październiku jest opal – wzmacnia on wyobraźnię oraz kreatywność. Innymi minerałami polecanymi Wagom są szafir, jaspis, kwarc różowy. 

Skorpion (23.10–21.11) 

Osoby spod tego znaku mają zazwyczaj silne charaktery. Lubią eksperymentować i nigdy się nie nudzą, ale są również bardzo podejrzliwe, bywają wybuchowe i nieprzewidywalne. W opanowaniu tych emocji pomoże kamień o właściwościach uspokajających, czyli malachit. 

Strzelec (22.11–21.12) 

Główne cechy Strzelca to przede wszystkim kreatywność, energiczność, inteligencja oraz poczucie humoru. Strzelce lubią realizować swoje marzenia i nawiązywać nowe znajomości. Ich dążenie do celu wspiera taki minerał, jak rubin. Z kolei tym Strzelcom, którzy szukają wewnętrznej inspiracji, przyda się topaz. 

Koziorożec (22.12–19.01)

Koziorożec to osoba dobrze zorganizowana, wie czego chce i potrafi to osiągnąć. Twardo stąpa po ziemi, zachowuje obiektywizm w trudnych i niezręcznych sytuacjach. Koziorożca cechuje również zbytni materializm, surowość, nadmierna powaga. Osoby spod tego znaku łatwo zatracają się w pracy, zapominając o drobnych przyjemnościach. Dedykowane Koziorożcom są dwa minerały – kamień księżycowy, który pomaga pozbyć się zatwardziałości i lepiej akceptować swe uczucia oraz kwarc dymny. Minerał ten pomaga odnaleźć sens życia i otwiera Koziorożca na świat. 

Wodnik (20.01–18.02) 

Osoby spod tego znaku nade wszystko cenią sobie wolność i niezależność. Są ciekawe świata, często uzdolnione, nie boją się eksperymentów. Nie zgadzają się, aby ktoś nimi kierował. Wodnik nie poddaje się schematycznemu myśleniu, nie lubi sztywno narzucanych reguł, woli tworzyć własne. Wodników najlepiej wspierają kamienie, takie jak opal, który otwiera ich na świat i pozwala cieszyć się  z własnych doświadczeń. Dobrym wyborem będzie też ametyst nazywany kamieniem harmonii i relaksu, przywraca równowagę, pomaga radzić sobie z negatywnymi emocjami, a także akwamaryn. Ten ostatni to kamień szlachetny z grupy beryli – będący jego przezroczystą odmianą. Nadaje osobom spod znaku Wodnika poczucie nieograniczoności oraz wolności, a także umiejętność swobodnego wyrażania się. 

Ryby (19.02–20.03) 

Zodiakalne Ryby to osoby komunikatywne, otwarte, opiekuńcze, ale i naiwne. Są gotowe pomagać innym nawet własnym kosztem. Idealnym kamieniem dla Ryby jest akwamaryn – otwiera na miłość, a także daje natchnienie do wyrażania siebie w sposób jasny i twórczy. Pozytywny wpływ na Ryby mają także: turkus, opal, szafir, ametyst, kamień księżycowy. 

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym z kamieniami szlachetnymi Magia Kamieni.

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Najpiękniejsze wspomnienie z dzieciństwa – pomysł na prezent dla dziecka + konkurs
Kamienie a znak zodiaku – dowiedz się, który kamień przyciąga szczęście