Please enter an Access Token

7 książeczek, które zachwycą Twoje dziecko

Posted on

Książeczki są nie tylko sprawdzonym sposobem na rozwijanie wyobraźni dziecka, ale też doskonałym źródłem wiedzy dla maluchów. Jest to też świetna forma wspólnego spędzania czasu. Może być to chwila odpoczynku od wszelkich aktywności, zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. Czytanie przed snem może też być rytuałem, który uspokaja i przygotowuje do spokojnego snu. W każdym razie warto czytać dzieciom od najmłodszych lat! A ja przygotowałam dzisiaj dla Was kilka książeczek, przy których z pewnością nie będziecie się nudzić 🙂

1. „Mój dzień” Moja Pachnąca Książeczka z kolorami – Akademia Mądrego Dziecka

To zdecydowanie ulubiona książeczka mojej siostrzenicy Oliwki. Zresztą jak i pozostałe, bo tych książeczek jest dużo więcej! Seria pachnących książeczek nie tylko uczy kolorów, pokazuje przedmioty w danej barwie, ale także umożliwia poznanie różnych zapachów, które ukryte są na konkretnych stronach. W tym przypadku dzieci mogą odnaleźć zapach świerku, truskawek, lodów waniliowych, pieczonego kurczaka, mydła oraz perfum lawendowych. A najlepsze jest to, że te zapachy są naprawdę bardzo realistyczne! Dzięki temu książeczka jest dla dzieci jeszcze ciekawsza 🙂 Bardzo polecam całą serię!

Pinit
Pinit

2. „Dobranoc Misiu” książka z latarką, poszukaj przyjaciół Misia – Jupi Jo

Niezwykła książeczka, która zajmie na dłuższą chwilę, ale i wyciszy przed snem. To książeczka o Misiu, który przed pójściem spać, musi powiedzieć dobranoc swoim przyjaciołom. A zadaniem dziecka jest je odnaleźć 🙂 Dzieci mają do dyspozycji „latarkę”, którą wsuwają między strony. Świetna książeczka, angażujaca maluchy!

Pinit
Pinitksiążeczki dla dzieci

3. Peppa Pig „Co za dzień”, zabawy z dźwiękiem

Tym razem coś dla wielbicieli świnki Peppy. Książeczka z dźwiękami, która z pewnością zachwyci dzieci. Nasza Oliwka ją uwielbia i ciągle do niej wraca 🙂 Odgłosy sowy są jej ulubionymi, bo chodząc na spacery zawsze ich nasłuchuje.

Pinit
Pinit

4. Kicia Kocia i Nunuś „W co się ubierzemy?”, z otwieranymi okienkami

Książeczka z uwielbianą przez dzieci Kicią Kocią, która skrywa wiele otwieranych okienek. Dzieci mogę się z niej wiele nauczyć, jednocześnie dobrze się bawiąc! Kicia Kocia udowadnia, że w każdą pogodę można się świetnie bawić, należy tylko dobrze się ubrać.

Pinit
Pinit

5. „Moja pierwsza książka o kolorach, z otwieranymi okienkami – Akademia Mądrego Dziecka

Ta książka to świetna propozycja dla najmłodszych! Oferuje zestaw ćwiczeń i zabaw, które zostały stworzone zgodnie z podstawowymi zasadami metody Montessori, mając na celu pobudzenie zdolności poznawczych małych dzieci. Wciągające i zabawne zadania pomogą maluchom w poznawaniu kolorów! Dzięki tej książeczce, nauka jest zabawą.

Pinit
Pinit

6. „Ale kupa! Co masz w pieluszce?” – Nasza Księgarnia

Jeśli i u was przyszedł czas na „odpieluchowanie”, ta propozycja może Wam w tym pomóc. Książeczka opowiada o ciekawskiej myszce, która sprawdza co kryje się w pieluszkach innych zwierzątek. Pomogła już wielu rodzicom zachęcić maluszki do korzystania z nocnika!

Pinit
Pinit

7. „Jaki to kolor?”, z otwieranymi okienkami – Jupi Jo

Kolejna książeczka z otwieranym okienkami do nauki kolorów. Jedna z książeczek, które Oliwka lubi najbardziej, choć ma ją już ponad 1,5 roku. Piękne ilustracje, grube kartki i dzieci jako główni bohaterowie.

Pinit
Pinit

A jakie książeczki najbardziej lubią Wasze dzieci?

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Wywrotka Gigant Wader
7 książeczek, które zachwycą Twoje dziecko