Please enter an Access Token

Jak budować u dzieci pewność siebie z klockami LEGO® DUPLO®?

Posted on

Pewność siebie pozwala łatwiej osiągać wymarzone cele. Jak pomóc dziecku je zbudować? To oczywiście proces złożony, na który składa się wiele elementów. W naszym artykule jednak przedstawimy, jak codzienne zabawy z klockami LEGO® DUPLO® mogą wspierać poczucie pewności siebie u dziecka.

Nieograniczone możliwości kreatywnego budowania

Chcesz w prosty sposób sprawić, że Twoje dziecko będzie odważne w życiu? Nie ograniczaj go. Pozwól mu zbudować żyrafę z głową jednorożca lub kosmiczną rakietę-tulipan. Twój maluszek nie zna schematów, które rządzą światem, dlatego konstruuje rzeczy, które podpowiada mu wyobraźnia. Nie denerwuj się, gdy woli bawić się w świat, który naprawdę nie istnieje. Z czasem Twoje dziecko zrozumie różne schematy, a z zabawy „po swojemu” wyniesie możliwość swobodnego prezentowania swoich pomysłów. Doceniaj jego kreatywność i pobaw się z nim na jego zasadach.

Poznawanie zwyczajów innych kultur

Czy wiesz, że klocki LEGO® DUPLO® mogą przybliżyć Twojemu dziecku kultury z różnych zakątków świata? Zbudujcie wspólnie z klocków azjatyckie domy lub południowoamerykańską dżunglę, rozmawiając w trakcie o każdym elemencie zestawu. Opowiadaj swojemu dziecku historyjki i ciekawostki, które znasz, aby pokazać mu, że świat jest różnorodny. Porozmawiajcie o ciekawych zwierzętach, roślinach i ludziach mieszkających na innych kontynentach. Układanie klocków LEGO® DUPLO® to doskonały pomysł na zabawę przed podróżą na wakacje. Oswoisz swoje dziecko z nową sytuacją i pokażesz mu miniaturowe modele miejsc lub istot, które zobaczycie na miejscu.

Łatwe przełamywanie schematów

Twój syn lubi opiekować się roślinami, a córka uwielbia pociągi? Pokaż swoim maluchom, że ograniczenia są jedynie w głowach. Chłopcy mogą zajmować się rzeczami przypisywanymi dziewczynkom, gdy one w tym czasie będą projektować, budować lub prowadzić ciężkie maszyny. Zachęć swoje dziecko do przełamywania schematów, bawiąc się z nim różnymi zestawami klocków LEGO® DUPLO®. Wbrew pozorom dziewczynki bardzo często interesują się samochodami lub pociągami, a chłopcy próbują odnaleźć się w roli opiekunów dzieci lub zwierząt. Każda taka zabawa rozwija wrażliwość i zachęca do podążania za marzeniami w późniejszym wieku.

Dzieci chłoną nowe umiejętności jak gąbka. Dobieraj swojemu maluszkowi zabawy, które pozwolą Wam rozmawiać na wiele tematów i przemycać wśród nich różne wartości. Klocki LEGO® DUPLO® możesz wykorzystać do mnóstwa kreatywnych zabaw i rozwijać w swoim dziecku ciekawość świata oraz pewność siebie.

Wpis sponsorowany.

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Toys in Trends od Wader – zabawki i dekoracja w jednym
Jak budować u dzieci pewność siebie z klockami LEGO® DUPLO®?