Please enter an Access Token

Rejs na grecką wyspę Kos z tureckiego Bodrum

Podczas naszej ubiegłorocznej jesiennej podróży do Turcji udało nam się nie tylko odpocząć, ale też całkiem dużo zobaczyć. Ponieważ lubimy zwiedzać i poznawać nowe miejsca, korzystaliśmy z ofert polskiego biura podróży w Bodrum, z którym wybraliśmy się między innymi w rejs na grecką wyspę Kos.

Na Kos popłynęliśmy promem z przystani w Bodrum. Wycieczkę kupiliśmy w polskim biurze podróży KLS Voyages, którego siedziba znajduje się w Gumbet-Bodrum. Przez WhatsApp zrobiliśmy rezerwację i w ten sam sposób otrzymaliśmy bilety oraz szczegółowe instrukcje dotyczące podróży.

Rejs na grecką wyspę Kos z KLS Voyages odbywa się codziennie. Można płynąć promem tak, jak my zrobiliśmy lub katamaranem. Rejs promem trwa około 60 minut, natomiast katamaranem ok. 25 minut. Aktualne ceny rejsów znajdziecie TUTAJ. Trzeba pamiętać, że podczas rejsu przekraczamy granicę turecką, dlatego obowiązkowo trzeba zabrać ze sobą paszport lub dowód osobisty (dokument, na podstawie którego przekroczyło się granicę w Turcji).

PinitKOS Z BODRUM
PinitKOS Z BODRUM
PinitKOS Z BODRUM

Rejs na grecką wyspę Kos z Bodrum – co można zobaczyć?

Port jachtowy, gdzie cumują łodzie, jachty, kutry, a także duże promy wycieczkowe. Podobno jest to jedno z najchętniej fotografowanych miejsc na wyspie.

Pinit
Pinit
PinitKos z Bodrum

Platan Hipokratesa. To właśnie na Kos, około 460 r.p.n.e. urodził się Hipokrates nazywany ojcem medycyny. Jego główne motto brzmiało: „Po pierwsze nie szkodzić”, a kolejne: „Zdrowie chorego najwyższym prawem”. Platan Hipokratesa zaliczany jest do największych drzew tego gatunku w Europie. Legenda mówi, że to właśnie pod nim Hipokrates spotykał się z uczniami i udzielał im cennych lekcji.

Pinit
PinitKos z Bodrum

Spacerując przy porcie, warto też zobaczyć pomnik Hipokratesa i jego pacjentów.

PinitKos z Bodrum

Plac, na którym rośnie słynne drzewo prowadzi do Zamku Joannitów, siedziby zakonu rycerskiego z XIV wieku. Warto się przespacerować wzdłuż murów obronnych zamku, ale też można zwiedzić go od środka.

PinitKos z Bodrum
PinitKos z Bodrum

Martiou Street to jedna z najpiękniejszych uliczek na Kos znajdująca się bardzo blisko portu. Białe schody, niskie białe budynki z niebieskim wykończeniem, kolorowe wazony, krzesła i kwiaty tworzą niezwykły urk tego miejsca. Znajduje się tu Fish House Taverna, w której można spróbować ośmiornicy, mul, ale też typowo greckich przystawek.

PinitKos z Bodrum
PinitKos z Bodrum
Pinit

Starożyna Agora, miejsce, gdzie w czasach antycznych toczyło się życie towarzyskie. Obecnie są to ruiny, pozostałości Agory z odsłoniętymi wykopaliskami. Znajdują się tu m.in. pozostałości rzymskich łaźni, domy mieszkalne, Świątynia Afrodyty, Bazylika, Kolumnada. Na terenie Agory rozstawione są liczne tablice informujące turystów, co znajdowało się w danym miejscu i jak wyglądała stojąca tu budowla.

PinitKos z Bodrum
Pinit

Meczet Hassana Paszy zbudowany w XVIII wieku przez Cezayirli Gazi Hassana Paszę, oficera i generała imperium osmańskiego.

PinitKos z Bodrum

Urocze tawerny i restauracje z pysznym jedzeniem – kolorowe, radosne, zachęcajace do odwiedzenia. Widoczne są na każdym kroku.

PinitKos z Bodrum
PinitKos z Bodrum
PinitKos z Bodrum
Pinit
Pinit

Kos nie jest dużą wyspą i przyznam szczerze, że na tygodniowe wakacje nie wybrałabym się tutaj, ale na jednodniową wycieczkę już tak. Warto wybrać się na godzinny rejs z Turcji, żeby zobaczyć wyspę Hiporatesa, typowe geckie zabudowania i urokliwe kawiarenki.

Zachęcam Was do odwiedzenia również tego wpisu:

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Stegna Stolemów – kościerska gra miejska
Rejs na grecką wyspę Kos z tureckiego Bodrum