Please enter an Access Token

Podręczniki dla 4 klasy szkoły podstawowej

Rozpoczęcie 4 klasy szkoły podstawowej to dla każdego ucznia duża zmiana. Pojawia się bowiem wiele nowych rzeczy, m.in. system oceniania z opisowego na oceny czy zmiana wychowawcy. Rozpoczynając nowy etap edukacji, do programu nauczania włączane są także kolejne przedmioty, z którymi dzieci wcześniej nie miały do czynienia. Co więcej, każdy z nich będzie od tej pory prowadzony przez innego nauczyciela. Przyroda, informatyka czy bardziej zaawansowana matematyka mogą na początku wydawać się trudne do zrozumienia. Jednakże przy odpowiednim wsparciu czy dobrze zaprojektowanych podręcznikach, przyswajanie nowej wiedzy nie powinno stanowić dużego problemu. Teoretyczna wiedza uzupełniona pracą z zeszytami ćwiczeń czy zbiorami zadań dla klasy 4 z pewnością jeszcze szybciej wpadnie do głowy. Ofertę książek do klasy 4 szkoły podstawowej znajdziesz w księgarni internetowej Gandalf.com.pl!

Podręczniki do klasy 4 szkoły podstawowej – wymagania

Książki dla 4 klasy szkoły podstawowej zwykle są pisane przez specjalistów w danej dziedzinie oraz publikowane przez wydawnictwa specjalizujące się w materiałach dydaktycznych. Powinny być zaprojektowane w sposób przystępny dla uczniów, z uwzględnieniem wymagań edukacyjnych charakterystycznych dla danego wieku. Podręczniki dla klasy 4 muszą zatem prezentować informacje w sposób zrozumiały oraz łatwy do zapamiętania. Ich dobór będzie stanowić kompromis między wymaganiami nauczyciela a realnymi możliwościami ucznia.

Darmowe podręczniki do klasy 4

Odpowiedzialność szkoły

Obowiązek zapewnienia uczniom podręczników do klasy 4 (jak i pozostałych klas szkoły podstawowej) do obowiązkowych przedmiotów leży po stronie szkoły. Przedmiotami obowiązkowymi są wszystkie wchodzące w skład zajęć z zakresu kształcenia ogólnego.

Fundamentem programu darmowych podręczników jest możliwość ich ponownego użycia w następnym roku szkolnym. Dlatego też bardzo ważny jest odpowiedni dobór podręcznika dla klasy 4 przez nauczyciela przedmiotu, ponieważ musi on mieć na uwadze, że książka powinna posłużyć kilku rocznikom. Istotny jest również wybór dodatkowych materiałów dydaktycznych, wśród których nie powinny się znaleźć zeszyty ćwiczeń pozwalające wyłącznie na jednorazowe wypełnienie.

Rodzice nie powinni odczuwać niepokoju nawet w przypadku większej liczby uczniów w klasie dziecka w stosunku do poprzedniego rocznika. Brakujące egzemplarze podręczników do klasy 4 będą uzupełnione przez dyrekcję szkoły, która może złożyć odpowiedni wniosek na ich refundację.

Podręczniki udostępniane uczniom 4 klasy szkoły podstawowej są własnością szkoły. Z tego powodu uczniowie są zobowiązani do ich zwrócenia pod koniec roku szkolnego. Dlatego też wypożyczony egzemplarz powinien być utrzymywany w dobrym stanie, ponieważ za zniszczenie podręcznika szkoła może ubiegać się o zwrot pieniędzy od rodziców ucznia.

Odpowiedzialność rodziców

Przedmioty nieobowiązkowe to: religia/etyka oraz wychowanie do życia w rodzinie. W ich przypadku obowiązek zakupu podręczników oraz pozostałych materiałów dydaktycznych spoczywa na rodzicach ucznia. Podobnie jest w przypadku zajęć dydaktyczno-wyrównawczych – za ich zakup również odpowiedzialni są opiekunowie.

Podręczniki do klasy 4 stanowią własność szkoły, którą należy zwrócić. Natomiast w przypadku dodatkowych materiałów ćwiczeniowych służących do utrwalania wiadomości – te uczniowie otrzymają na własność.

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Beskid Żywiecki i jeden z najpiękniejszych górskich szlaków
Podręczniki dla 4 klasy szkoły podstawowej