Please enter an Access Token

Jak wybrać odpowiednią butelkę dla dziecka?

Butelka do karmienia ma jedno zadanie, jakim jest bezpieczne i bezproblemowe dostarczenie pokarmu dziecku. Na rynku można znaleźć wiele modeli, przez co często rodzice mają problem ze zdecydowaniem się na konkretny wariant. Doskonale sprawdzają się modele takie jak butelka Canpol, które pełnią swoją rolę już od początku życia dziecka aż do samodzielnego przyjmowania jedzenia. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszamy do przeczytania artykułu!

Czym różnią się od siebie butelki?

Początkowo może się wydawać, że zakup butelki do karmienia należy do najprostszych zadań rodziców. Można kupić modele z różnych materiałów, w przeróżnych rozmiarach i kształtach. Butelki Canpol to jedne z najczęściej wybieranych produktów ze względu na system antykolkowy oraz wygodny, szeroki otwór, pozwalający na przechowywanie podawanego dziecku pokarmu. Posiadają specjalny smoczek, dzięki któremu butelka Canapol taka jak, np. https://babyhit.pl/product-pol-827-Canpol-Antykolkowa-butelka-szerokootworowa-EasyStart-Newborn-Baby-240-ml-35-217_bei.htmlpomaga w uniknięciu zapowietrzenia oraz uporczywych dolegliwości jak czkawka, czy kolka.

Istnieje jeszcze wiele innych czynników odróżniających od siebie butelki do karmienia. Jeżeli chodzi o kształt butelki, to nie ma on większego znaczenia. Najlepiej wybrać modele o uniwersalnym kształcie, takie jak butelka Canpol, ponieważ są one znacznie prostsze w czyszczeniu. Dokładne oczyszczanie jest bardzo ważne w celu uniknięcia rozmnażania się bakterii w trudno dostępnych miejscach. Z czasem namnożone bakterie tworzą tak zwaną warstwę biofilm, której usunięcie wymaga odpowiedniej dezynfekcji.

Szklana czy plastikowa, którą wybrać?

Obecnie na rynku pojawia się wiele szklanych butelek do karmienia. Jest to spowodowane dużą trwałością tego materiału. Warto pamiętać, ze jednak szklana butelka nie nadaje się do samodzielnego trzymania jej przez dziecko. Dodatkowo szkło należy do materiałów, które szybko się nagrzewają i może poparzyć. Plastikowa butelka Canpol jest znacznie lżejsza oraz pozwala dziecku na samodzielne przyjmowanie z niej pokarmu. Nie ma również ryzyka stłuczenia, które może zdarzyć się w przypadku szklanych modeli.

Plastikowe modele butelek Canpol pozwalają dziecku na samodzielne przyjmowanie pokarmu, jeżeli natomiast maluch upuści ją na ziemię, nie ma ryzyka stłuczenia się jak w przypadku szklanych butelek. Plastik należy to lekkich oraz tanich materiałów, jednak warto sprawdzić, czy w wybranym modelu nie znajduje się substancja o nazwie bisfenol A. Modele takie jak butelka Canpol są wykonane z bezpiecznego plastiku bez BPA, dzięki czemu spełniają europejskie normy bezpieczeństwa.

Zobacz również ten wpis:

Upoważnienie dla babci do opieki nad dzieckiem

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Już jest drugi sezon serialu Rodzina jest super!
Jak wybrać odpowiednią butelkę dla dziecka?