Please enter an Access Token

Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie na życie dla całej rodziny?

Posted on

Zależy Ci na bezpieczeństwie swoim i najbliższych? Chciałbyś otrzymać wsparcie finansowe w razie nagłych i nieprzewidzianych sytuacji losowych? Właśnie wtedy przydaje się polisa na życie. Poniżej znajdziesz kilka kluczowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze ubezpieczenia na życie dla siebie i rodziny. Dzięki temu znajdziesz najlepszą polisę, która spełni Twoje oczekiwania pod względem zakresu ochrony i ceny.

Określ potrzeby ubezpieczeniowe swojej rodziny

Polisa ubezpieczeniowa jest formą zabezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków. Swoim zakresem może ona obejmować samego ubezpieczającego, jak również jego najbliższych. Jej warunki najczęściej dotyczą wypłaty świadczenia w przypadku śmierci osób objętych polisą lub następstw nieszczęśliwych wypadków. Nie jest to natomiast jedyna opcja.

Wybór ubezpieczenia dla jednej osoby jest znacznie łatwiejszy. Jeżeli polisa ma obejmować swoim zakresem także najbliższych, to konieczne jest dopasowanie odpowiedniego planu i określenie potrzeba każdego z członków rodziny. Z ubezpieczenia rodzinnego mogą skorzystać rodzice i dzieci. Istnieje również możliwość rozszerzenia jego zakresu o dodatkowe osoby, np. dziadków.

Przed wyborem konkretnej oferty warto określić, jaki jest styl życia każdego z członków rodziny i jakie konsekwencje oraz zagrożenia mogą z niego wynikać. Dla przykładu starsze osoby są także zdecydowanie bardziej narażone na różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne. Warto więc, aby w ich przypadku zakres ochrony być większy.

Porównaj oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych

Decydując się na ubezpieczenie rodzinne, warto sprawdzić przynajmniej kilka ofert rynkowych. Można także wybrać ubezpieczenie na życie i zdrowie z rankomat.pl. Na stronie dostępna jest opcja szybkiego i dokładnego sprawdzenia propozycji różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Wystarczy skorzystać z kalkulatora. Należy podać w nim datę urodzenia, wybrać ubezpieczenie rodzinne i określić, na czym najbardziej zależy ubezpieczającemu. W tym zakresie możliwe jest wskazanie różnych pozycji, np.:

  • uszczerbek na zdrowiu,
  • zdarzenia dotyczące bliskich,
  • zabezpieczenie kredytu,
  • wsparcie w chorobie,
  • pobyt w szpitalu,
  • zabezpieczenie na wypadek śmierci.

Kolejnym krokiem jest wybór miejsca zatrudnienia oraz podanie kodu pocztowego. Na podstawie wprowadzonych do kalkulatora informacji, osoba poszukująca polisy dla rodziny zyskuje dostęp do porównania ofert największych ubezpieczycieli w kraju. Może więc sprawdzić, ile wynosi miesięczna składka polisy w przypadku konkretnych towarzystw ubezpieczeniowych dla wybranego zakresu ochrony. Najważniejszy jest jednak wgląd w orientacyjną wysokość świadczeń, jakie są wypłacane przez ubezpieczycieli w zależności od zdarzenia. Na tej podstawie może dopasować polisę do swoich potrzeb i wybrać najkorzystniejsze z wariantów.

Dopasuj polisę na życie do swojego budżetu

Czy wysokość składki polisy na życie jest ważna? Tak, ponieważ zależy on wielu różnych czynników. Szczegółowe informacje dotyczące tego, co wpływa na koszt ubezpieczenia, można znaleźć pod adresem: https://rankomat.pl/najtansze-ubezpieczenie-na-zycie. Im węższy zakres ochrony, tym tańsza będzie polisa ubezpieczeniowa. Wpływ na wysokość składki ubezpieczenia rodzinnego ma jednak również zakres świadczeń. W razie nieszczęśliwego zdarzenia, chcąc uzyskać najwyższy zwrot, należy liczyć się z tym, że ubezpieczenie będzie droższe od podstawowych wariantów.

Decydując się na ubezpieczenie rodzinne, należy mieć również świadomość tego, że miesięczna składka zależy od wieku poszczególnych osób objętych polisą i ich stanu zdrowia, a także czasu trwania umowy. Co więcej, w przypadku jednorazowego opłacenia polisy z góry, można liczyć na dużo korzystniejsze stawki, niż w przypadku comiesięcznej opłaty. Towarzystwa ubezpieczeniowe określają także wysokość składek na podstawie wykonywanych zawodów i stylu życia. W praktyce oznacza to, że osoby wykonujące zawody o podwyższonym stopniu ryzyka, np. wypływające w morze, czy pracujące w bardzo niebezpiecznych warunkach, muszą liczyć się z koniecznością płacenia znacznie wyższych składek. Bardzo często są one określane w indywidualny sposób. Nie wszystkie firmy proponują także ubezpieczenie dla każdego zawodu ze względu na zbyt duże ryzyko. W zdecydowanie korzystniejszej sytuacji są więc osoby wykonujące pracę biurową czy kierujące własnym przedsiębiorstwem.  Mogą one liczyć na znacznie niższe stawki miesięcznego zobowiązania.

Dobrym rozwiązaniem przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej polisy jest analiza domowego budżetu. Dzięki temu można określić kwotę, jaką miesięcznie uda się wygospodarować na opłacenie ubezpieczenia dla rodziny. Koniecznie także trzeba zastanowić się, czy tania polisa gwarantuje odpowiednie świadczenia w razie różnych sytuacji losowych. Często okazuje się, że niewiele droższe rozwiązania dają znacznie więcej możliwości. Zdarza się więc, że dopłacenie kilku czy kilkunastu złotych miesięcznie zapewnia optymalne ubezpieczenie dla każdego członka, którego obejmuje polisa.

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Jaki fotelik samochodowy wybrać?
Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie na życie dla całej rodziny?