Please enter an Access Token

10 powodów przemawiających za podróżowaniem pociągiem po Polsce

Posted on

Tak często jak podróżujemy z PKP Intercity, tak często musimy odpowiadać znajomym na pytanie: „Dlaczego ten rodzaj transportu wybieramy?”. A ponieważ podróżujemy koleją przynajmniej kilka razy w roku, to odpowiedź na to pytanie nie stanowi dla nas trudności. Mamy przynajmniej 10 powodów przemawiających za podróżowaniem pociągiem po Polsce!

1. Wyposażenie pociągów PKP Intercity zapewnia nam nowoczesne rozwiązania technologiczne. W każdym wagonie znajdują się komfortowe miejsca do siedzenia, zapewniające wygodę nawet podczas dłuższych tras. Dodatkowo podczas podróży mamy dostęp do gniazdek elektrycznych oraz bezpłatnego WiFi, co umożliwia korzystanie z urządzeń elektronicznych podczas podróży. Kiedy wybieramy się w dłuższą podróż, to takie udogodnienia są dla nas szczególnie istotne.

2. Komfort podczas podróży – W pociągach PKP Intercity znajdują się również przedziały, w których podróżni mają możliwość podróżowania w większej prywatności. Tego typu przedziały są idealne dla osób, które potrzebują spokoju i ciszy w trakcie podróży. My mieliśmy przyjemność podróżować zarówno w wagonach bez przedziałów (zazwyczaj wybieramy cztery miejsca przy stoliku), w przedziałach 6-osobowych, w przedziałach 4-osobowych, ale i w wagonach sypialnianych. Te ostatnie wybieramy, kiedy podróżujemy nocą i nie ukrywam, że je uwielbiamy! Co więcej w pociągach PKP Intercity są toalety, nowoczesne, czyściutkie i co ważne – nie przerywają podróży 😉

Pinit

3. Wagon restauracyjny w PKP Intercity oferuje usługę gastronomiczną. W skład dostępnych opcji wchodzą zarówno dania główne, jak i przekąski oraz napoje. Pasażerowie mogą skorzystać z tej usługi podczas podróży, co stanowi dodatkowy atut i ułatwia przemycenie smaku podróży. My praktycznie każdą podróż zaczynamy od kawy i herbaty kupionej w Warsie, a kończymy szarlotką albo sałatką z kurczakiem 🙂 Przykładowe menu dostępne w pociągach PKP Intercity znajdziecie TUTAJ.

Pinit

4. Miła obsługa – Przyjemność podróżowania pociągiem PKP Intercity nie tylko zależy od komfortu wagonów, ale również od obsługi. Konduktorzy i konduktorki są naprawdę przyjaźni, uprzejmi i chętni do pomocy. Służą pasażerom informacją na temat trasy, umożliwiają zakup biletu w trakcie podróży oraz troszczą się o ogólny komfort podróżujących. Dzięki ich profesjonalizmowi podróż staje się jeszcze bardziej przyjemna. My sami mieliśmy okazję korzystać z pomocy obsługi PKP Intercity podczas grudniowej wyprawy do Gdańska, o czym przeczytacie w poniższym wpisie:

PKP Intercity – co zrobić, kiedy podczas podróży pojawi się utrudnienie?!

5. Bogactwo krajobrazów – Podróżowanie pociągiem PKP Intercity to również okazja do podziwiania piękna polskich krajobrazów. Trasy kolejowe prowadzą zarówno przez malownicze miejsca na obszarach wiejskich, jak i przez duże miasta. Dzięki temu pasażerowie mogą zobaczyć wiele ciekawych miejsc, które mogłyby umknąć uwadze podczas tradycyjnej podróży samochodem czy też samolotem.

6. Brak stresu związany z korkami i parkowaniem. Jednym z największych atutów podróżowania pociągiem jest brak stresu związany z korkami czy koniecznością szukania miejsca parkingowego. Ja zawsze się tym stresuję, kiedy wjeżdżam samochodem do większego miasta, a podroż pociągiem pozwala uniknąć tych niedogodności.

7. Łatwe dotarcie do centrum miasta – Przewozy kolejowe umożliwiają przemieszczanie się bezpośrednio do centrów miast, co jest niezwykle wygodne dla podróżujących. Bezproblemowy dojazd do serca miasta to dodatkowa zaleta podróżowania pociągiem. W Gdańsku, Krakowie, Toruniu czy Wrocławiu dworzec PKP jest bardzo blisko centrum i starego miasta. Wysiadamy z pociągu i w ciągu kilkunastu minut (spacerem) jesteśmy na ulicy Mariackiej w Gdańsku, na starym mieście we Wrocławiu czy przy krakowskich sukiennicach.

Pinit

8. Ekologia – Podróżując pociągiem wspieramy naszą planetę. Kolej jest jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej zrównoważonych wariantów podróży, ponieważ emisja CO2 jest znacznie niższa niż w przypadku podróży samochodem albo samolotem. Mówi się, że kolej to „najzieleńszy” środek zbiorowego transportu. W PKP Intercity, aż 85% taboru nie emituje spalin wcale, a dodatkowo, pociągi Pendolino, PesaDART i FLIRT3 zbudowane zostały z ekologicznych, podlegających recyklingowi materiałów. Więcej o ekologicznych podróżach przeczytacie TUTAJ.

9. Korzystne ceny. PKP Intercity oferuje wiele różnych opcji cenowych, co pozwala na dopasowanie kosztów podróży do indywidualnych preferencji podróżujących. W zależności od kategorii wagonu, terminu rezerwacji czy klienta korzystającego z dodatkowych zniżek, ceny biletów mogą się różnić. My zawsze kupujemy bilety wcześniej, i zawsze kupujemy w ofercie „Taniej z Bliskimi”, co pozwala obniżyć koszty podróży nawet o 30%.

10. Bezpieczeństwo. Kolej to również bardzo bezpieczny środek transportu. Podczas podróży jesteśmy pod opieką wykwalifikowanej obsługi oraz systemu bezpieczeństwa. W przypadku jakichkolwiek incydentów czy problemów, pomoc jest zawsze na wyciągnięcie ręki. Podróżowanie pociągiem PKP Intercity to nie tylko sposób na szybkie i wygodne przemieszczanie się, ale również okazja do doświadczenia licznych udogodnień i komfortu.

Wybierając tę formę podróży, możemy się cieszyć profesjonalną obsługą, możliwością skosztowania smakowitych dań, podziwianiem pięknych krajobrazów oraz komfortem podróżowania pociągiem po Polsce. PKP Intercity jest doskonałym wyborem zarówno dla osób podróżujących z dziećmi, w samotności, w grupie przyjaciół, ale też dla podróżujących w celach biznesowych.

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
11 powodów, dla których warto zapisać dziecko na obóz harcerski
10 powodów przemawiających za podróżowaniem pociągiem po Polsce