Please enter an Access Token

Chatka z piernika i pomysły na jej udekorowanie!

 

Chatka z piernika to już jest nasza tradycja. Uwielbiamy ją wymyślać, budować i dekorować. Dla nas z pewnością jest to jeden ze świątecznych symboli i nie może jej zabraknąć podczas Świąt.

Pomimo tego, że pierniczki od początku do końca wypiekami samodzielnie, to z chatką idziemy troszkę na łatwiznę. Sprawdziliśmy to w ubiegłym roku i powtórzyliśmy również teraz. Kupujemy w sklepie gotowy, wypieczony zestaw, z którego „budujemy” domek z piernika, sklejając lukrem  poszczególne jego elementy (podstawę, ściany, dach, komin i maleńkie drzwiczki). Następnie zabieramy się za najprzyjemniejszą część pracy, czyli dekorowanie chatki!

Zanim rozpoczęliśmy ozdabianie naszego zimowego domu, przejrzałam prawie cały Pinterest w poszukiwaniu inspiracji wpisują hasło: „chatka z piernika”. Znalazłam tu znacznie więcej niż potrzebowałam i z przyjemnością podzielę się z Wami pomysłami, które znalazłam. Znajdziecie je troszkę niżej.

Do dekorowania naszej chatki przygotowaliśmy biały lukier (był dołączony do zestawu), kolorowe, jadalne pisaki, cukrowe laski, cukierki, dekoracje cukiernicze i pierniczki, które wypiekaliśmy kilka dni wcześniej. Ozdabiając chatkę fantastycznie się bawiliśmy, a efekt końcowy jak zawsze nas zachwycił! To tak nasza wymarzona zimowa chatka!

Pinit

A tutaj zostawiam Wam pomysły na udekorowanie świątecznych chatek, które znalazłam na Pintereście.

Może i Was zainspirują!

Pinitchatki z piernika Chatka z piernika Chatka z piernika

Szukając pomysłów na ozdobienie zimowego domu, znalazłam też takie cudne, maleńkie chatki. Można jest ustawić na kubku z gorącą czekoladą, podarować bliskim na prezent, ale też można z nich stworzyć świąteczną wioskę, która będzie zdobiła nasze mieszkanie. Taka malutka chatka z piernika prezentuje się równie pięknie jak duża!

PinitChatka z piernika Chatka z piernika

Jeszcze jedne „domkowe” pomysły znalezione w sieci, to płaskie domki. Mnie zachwyciły wykorzystane na świątecznych tortach i ciastach, wyglądają przepięknie! Sa proste w wykonaniu, a można je wykorzystać na wiele sposobów.

Pinit Chatka z piernika Chatka z piernika Chatka z piernika

Zachęcam Was do odwiedzenia również tego wpisu:

Świąteczne etykiety na prezent-aż 28 różnych wzorów

 

 

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brak Komentarzy.

Poprzedni
Happy Bunny P1 już dołączył do rodzinki Alilo Bright Ears!
Chatka z piernika i pomysły na jej udekorowanie!