Please enter an Access Token

Jarmarki świąteczne w Polsce

Niektóre jarmarki świąteczne w Polsce rozpoczną się już za tydzień, inne na początku grudnia. Za chwilę w kilkunastu miastach Polski powstaną przepełnione świąteczną magią miasteczka bożonarodzeniowe. Każde z nich jest inne, każde jest wyjątkowe, ale każde z nich łączy zapach choinki, piernika, grzanego wina, tysiące światełek i dziesiątki dekoracji bożonarodzeniowych!

Ostatnio pokazywałam Wam Największe jarmarki świąteczne w Europie, a dziś zostawiam sześć najpopularniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Polsce. Nam udało się już odwiedzić Kraków i Gdańsk, a w tym roku wybieramy się do Wrocławia – podobno nie ma piękniejszego jarmarku niż ten, znajdujący się w mieście słynnych krasnali!

Jarmarki świąteczne w Polsce

1.Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku – Termin: 24.11.2023-23.12.2023

Już sam Gdańsk sam w sobie jest cudny i wielokrotnie pisałam Wam o nim, np. TUTAJ!  W tym roku na gdańskim jarmarku będzie na nas czekała 5-metrowa Adwentowa Brama z okienkami w kształcie świecznika, 8-metrowy drewniany Anielski Młyn, dwupiętrowa karuzela z rumakami i symulator lotów- Magiczne Sanie Św. Mikołaja! Nie zabraknie też Świętej Rodziny, aniołów, radosnych elfów, Trzech Króli, łosia Lucka, reniferów i Mikołaja! Na jarmarku znajdą się budki z regionalnymi przysmakami, gorącą czekoladą, korzennym grzańcem i słodkościami, a także dużo propozycji na ozdoby i dekoracje świąteczne!

Pinit
Fot. https://bozonarodzeniowy.pl/
Pinit
Fot. https://bozonarodzeniowy.pl/

2. Jarmark Świąteczny w Krakowie – Termin: 24.11.2023-01.01.2024

Krakowski jarmark odwiedziłam wiele razy, również Jule k miał już okazję go zobaczyć. Opinie są różne, ale ja lubię Krakowski Targ Świąteczny. Być może dlatego, że był to pierwszy taki kiermasz, jaki odwiedziłam albo dlatego, że uwielbiam takie klimatyczne miejsca, a może dlatego, że nie byłam jeszcze we Wrocławiu 🙂 Myślę jednak, że nie tylko ja lubię zimowy rynek w Krakowie, ponieważ w 2007 roku to właśnie ten jarmark znalazł się wśród najciekawszych Targów Świątecznych w Europie, a w 2012 roku CNN Travel uznał Kraków za najlepsze miasto do spędzenia Świąt Bożego Narodzenia!

W tym roku turyści odwiedzający krakowski jarmark świąteczny mogą się spodziewać około 80 kramów z potrawami świątecznymi, dekoracjami, ozdobami, ceramiką, zabawkami i prezentami! Będą bombki, choinki, wianki i drewniane szopki. Będą występy: przedstawienia, występy chóry Gospel, koncerty i  warsztaty dla najmłodszych!


Pinit

3. Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu -Termin: 24.11.2023-07.01.2023

W listopadzie nie tylko po raz pierwszy zobaczymy jarmark Wrocławski, ale też miasto, słynące z Krasnali i cudnego rynku! Nigdy wcześniej tu nie byłam, ale wiem, że w grudniu wrocławski rynek zamieni się w przepiękne, pachnące i bardzo smaczne bajkowe świąteczne miasteczko! Spróbujemy tu nie tylko lokalnych potraw, grzanego wina i czekoladowych pierników, ale także maślanych bułeczek Roti, pieczonych mięs, oryginalnej chałwy, prażonych orzechów, ptysiowych gofrów i góralskich serków z żurawiną. Na stoiskach będzie można kupić ozdoby, dekoracje, ceramikę i przepiękne regionalne rękodzieło!

A tu zobaczycie naszą relację z wrocławskiego jarmarku z 2019 roku:

Jarmark świąteczny we Wrocławiu

Odwiedzając jarmark w tym roku możemy się spodziewać: Magicznej Parady „Święta utkane z baśni”, Parady Świątecznej z Mikołajem, Roztańczonej Parady Elfów, Wigilijnego Korowodu Kolędników, pokazu Pomocników Świętego Mikołaja, warsztatów świątecznych, występów na świątecznej scenie. My już się nie możemy doczekać!

Pinit

4. Betlejem Poznańskie, czy poznański jarmark bożonarodzeniowy -Termin: 17.11.2023-07.01.2023 Stary Rynek

Jarmark odbędzie się na Starym Rynku i Placu Wolności – nigdzie nie byłoby piękniej! Poznański jarmark to ogromne wydarzenie kulturalne – artystyczne. Pojawi się tu olbrzymia choinka i 330-metrowe Młyńskie Koło! Podczas jarmarku odbędzie się POZnań Ice Festival, podczas którego aż 24 rzeźbiarzy z 11 krajów będzie rywalizowało w konkursie rzeźby ludowej, będzie Dzwonek Życzeń, Żłóbek i Skrzynia na Listy do Gwiazdora.

Dzieci będą miały okazję wziąć udział w wielu zabawach i warsztatach, a wszyscy odwiedzający jarmark poczują prawdziwą magię świąt!

Pinit

5. Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu -Termin: 25.11.2023-20.12.2023

Jarmark odbędzie się na Rynku Staromiejskim w Toruniu. W drewnianych domkach pojawią się smakołyki, rękodzieło, piękne dekoracje i pachnące choinki, będzie ognisko, występy muzyczne, teatrzyki, występy przedszkolaków, konkursy, bieg Mikołajów, warsztaty lepienia piernika – a pierników nie może zabraknąć w Toruniu! Najmłodsi spotkają się z Mikołajem, będą mogli odbyć podróż świąteczną ciuchcią i pobawią się z Disko Misiami!

A będąc już w Toruniu, warto zobaczyć coś więcej:

Weekend w Toruniu – co warto zobaczyć w mieście Kopernika i …piernika!

Pinit

6. Łódzki Jarmark Bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej -Termin: 01.12.2023 – 23.12.2023

Bez wątpienia ulica Piotrowska jest najbardziej znaną ulicą Łodzi, ale to w okresie świątecznym odwiedza ją największa liczba nie tylko mieszkańców, ale również turystów! Jak piszą organizatorzy, w grudniu Piotrkowska rozbłyśnie bożonarodzeniowymi ozdobami, zapachami świątecznych potraw, gorącej czekolady i wielu specjałów! W okolicach Pasażu Schillera będą stały budki z rękodziełem, stroikami, bombkami, choinkami i świątecznymi tekstyliami. Będzie pięknie, pachnąco i bardzo świątecznie!

Pinit

Zachęcam Was do przeczytania również tego wpisu:

Największe jarmarki świąteczne w Europie

Kasia
signature

Subskrybuj, aby nie przegapić żadnego wpisu

Podaj swój adres email i bądź na bieżąco z nowościami na blogu :)

A ty co o tym myślisz?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 Komentarzy
 • Bielecki.es
  10 listopada, 2019

  Zapraszam na lubelski świąteczny jarmark 😉

 • Anna R.
  10 listopada, 2019

  Nigdy nie byłam na jarmarku świątecznym (ale wstyd) 😛 Patrze na zdjęcia i mam postanowienie, że w tym roku po raz pierwszy w życiu odwiedzę jeden z nich – który? Póki co, nie zdradzę 😉

 • Szczęśliwa Siódemka
  12 listopada, 2019

  Jak co roku na pewno odwiedzimy jarmark w Krakowie, i to nieraz 🙂 Szkoda, że Poznań jest tak daleko, bo tamtejsze Betlejem wygląda bardzo zachęcająco!

Poprzedni
Największe jarmarki świąteczne w Europie
Jarmarki świąteczne w Polsce